Saaremaa VK-s mängijad Kolumbiast ja Austraaliast (1)

Saaremaa Võrkpalliklubi korraldab laupäeval ja pühapäeval Kuressaares kontrollturniiri Saaremaa Cup, kus osalevad veel Rakvere VK, Jekabpils Luši Lätist ja Raision Loimu Soomest ning lisaks saab näha kahte uut välismängijat.

Saaremaa Cup on võrkpallimeeskondadele viimane ettevalmistus enne septembri lõpus algavat põhiturniiri. “Võru turniirist jäi väheks ja on vaja veel mängida, et kõik asjad toimima saada,” ütles Saaremaa meeskonna mänedžer Hannes Sepp (fotol).

Sepa sõnul näevad fännid sellel turniiril ka kaht uut meest, kelle nimesid ei soovinud ta veel avalikustada. Kuna Markus Uuskari asus teenima kaitseväes, siis toodi tema asemele diagonaalründaja Austraaliast. “Ta on Siim Põlluäärega samal tasemel ja trennis käib neil tuline konkurents,” rääkis Sepp.

“Meil on testimisel ka üks nurgaründaja, kellega veel lepingut ei ole ja otsustame pärast turniiri, kas ta jääb või mitte. Tegu on Kolumbia rahvuskoondise mängijaga. Mees on mitmetes tugevates liigades mänginud ja vaatame, kuidas ta täpselt sobib. Samas on veel kaks-kolm varianti õhus. Tahame saada põhimeest, aga väga kõvade meeste hinnad jäävad meile püüdmatuks, “ selgitas mänedžer.

Hannes Sepa hinnangul on meeskonna komplekteeritust võrreldes eelmise aastaga ja tänavuste konkurentidega keeruline hinnata, kuna teisi meeskondi pole ta palju näinud. “Palju sõltub nurgamehest, kuidas me ta paika saame,” tõdes mänedžer, kes hindab mehe oskused Tomaš Halandaga samasse klassi ja võib-olla isegi grammi võrra paremaks.

Kui diagonaalipositsioonil on Hindrek Pulga lahkumise tõttu taset kaotatud, siis tempo osakonnas on Siim Ennemuisti lisandumisega taset tõstetud. Meeskonnas on uued sidemängijad Artis Caics ja Jonathan Omar Rivera Vega. “Nad tõstavad temposse paremini, kui Alexander Tusch seda eelmisel hooajal suutis teha ja nad on võrdsel tasemel,” lausus Sepp.

Tänavu osaleb Balti liigas 11 võistkonda – 6 Eestist ja 5 Leedust. Kui eelmisel hooajal võitis Saaremaa võrkpalliklubi kõik, mis võita andis, siis tänavu on Tartu, Pärnu ja Rakvere oluliselt tugevamad. “Liiga tase on viimase kümne aasta võrdseim ja mänguklass kõrgeim,” leidis Hannes Sepp. “Ka lätlased on mängutasemes tugevamaks läinud, sest RTU võitis Tartus turniiri, Limbaži on saanud täiendusi ja Jelgava on tasemes juurde pannud. Liiga taseme ühtlustumine on positiivne.”

Lisaks Balti liigale ja Eesti meistrivõistlustele ootavad Saaremaa meeskonda ees kohtumised EV Challenge Cupil, kus on avaringis vastaseks Taani klubi Gentofte, võidu korral minnakse vastamisi Prantsusmaa klubiga Poitiers.

Hannes Sepp ütles, et Taani meister võiks olla meiega samas klassis, aga Prantsusmaa liiga ühe tipuga kerge ei tule.

“Neil on eelarve kordades suurem ja kindlasti on prantslased paberil tugevamad. Aga kui sinna jõuame, siis läheme kindlasti lahingut andma,” kinnitas Sepp.


SAAREMAA CUPI AJAKAVA

Laupäeval:
kell 12 Jekabpils Luši (Läti) – Raision Loimu (Soome);
kell 13.30 Saaremaa VK – Rakvere VK;
kell 16 Rakvere VK – Jekabpils Luši (Läti);
kell 17.30 Saaremaa VK – Raision Loimu (Soome).

Pühapäeval:
kell 11 Raision Loimu (Soome) – Rakvere VK;
kell 12.30 Saaremaa VK – Jekabpils Luši (Läti).

Print Friendly, PDF & Email