Ujumistreenerid vajavad kalipsosid (7)

Foto: MAANUS MASING

Kuressaare gümnaasiumi huvikool Inspira küsib Saaremaa vallalt raha, et soetada ujumise algõpetuse õpetajatele kalipsod, kuna neil tuleb viibida basseinivees pikka aega järjest. Nelja kalipso ostmiseks on vaja 556 eurot.

Ujumisõpetaja Juhan Kolk selgitas, et ühe päeva jooksul tuleb suplusringe ja ujumistreeninguid juhendades olla vees mitu tundi järjest. Inimkeha jahtub ka pikalt soojas vees olles, kui just pidevalt ennast ei liiguta.

“Juhendajana tulebki paljuski tunni metoodiliste osade juures õpilasi vees seistes jälgida, vajadusel abistada või harjutusi ette näidata,” märkis Kolk. Vastuseks küsimusele, et kuidas siis aastakümneid on õpetajad saanud oma tööd teha basseini ääres seistes, ütles Kolk, et nüüd on kasutusel skandinaavialik lähenemine. “Õpetaja on õpilasega samas keskkonnas ja samal “silmade kõrgusel”, et ohtlikus keskkonnas tekiks usalduslik side ja suhtlemine,” selgitas ujumisõpetaja ja kinnitas, et tunni kvaliteet saab nii oluliselt parem. Väga paljusid harjutusi on tema sõnul kuival maal ka üsna keeruline ette näidata.

 

Print Friendly, PDF & Email