Kultuuri- ja spordikalender paberil ei ilmu (8)

2018. aasta Saaremaa kultuuri- ja spordikalender jäi paberkandjal viimaseks ja edaspidi on see kättesaadav ainult interneti vahendusel.

Valla kultuuri- ja spordiosakonna juhataja Mihkel Tamme sõnul on spordikalender tegemisel, kuid paberil see enam ei ilmu.

“Ma ei taha öelda, et see senine variant on ajast ja arust, aga meil on keeruline kõiki aasta sündmusi ette ära kaardistada.

Paljudel üritustel ja võistlustel pole täpne ajakava trükkimineku ajaks kirjas. Seepärast liigume veebikalendri poole, kus oleksid kirjas kõik toimuvad üritused ja neid saab vastavalt täiendada.”

Tamme sõnul on esialgu veel lahtine, kus hakkab kalendrit nägema. “Aga idee poolest tahaksime selle riputada valla kodukale, siis saaksime endale külastatavust juurde,” rääkis ta valikutest.

Esimest korda tekkis võimalus, et kultuuri- ja spordikalender paberil jääb viimaseks, 2017. aastal. Siis tõdes maavalitsuse kultuurinõunik Valve Heiberg, et saabunud on hetk, kus tuleb mõelda, mismoodi ja kuidas kultuuri- ja spordikalendriga edasi minna. Peaasjalikult tulenes see Saaremaa valla loomise plaanidest.

Kõigi maakonna kultuuritöötajate ühine otsus oli kalender ka 2018. aastaks ikkagi välja anda.

Print Friendly, PDF & Email