Saaremaa spordiliit soovib lisaametniku tööle võtta (8)

Saaremaa spordiliit on valmis valla koolispordivõistluste korraldamise enda kanda võtma, kuid soovib selleks vahendeid ja on esitanud taotluse, et palgata vastav ametnik.

“Kevadest saati on olnud lahtine, kes koolisporti korraldab,” rääkis Saaremaa spordiliidu juhatuse esimees Kalev Kütt. “Alguses oli jutt, et kui kaks inimest sinna valla spordiosakonda tööle läheb, siis üks neist hakkab seda tööd tegema, kuna kõik koolid on ühe valla omad. Siis tuli aga välja, et vald koolisporti korraldada ei taha. Meil sellised vahendid puuduvad, aga kui vald seda toetab, siis me üritaksime seda siiski teha.”

Valla spordinõunik Marden Muuk ütles, et praegu sai toetust valdade spordiliit ja see oli 0,25 eurot inimese pealt. Seda maksid kõik vallad, kaasa arvatud Muhu. Lisaks tuleb toetus Eesti koolispordiliidult. Nüüd läheb see raha Saaremaa spordiliidule, kes hakkab koolisporti kureerima. “Uue eelarve eelnõus on toetus spordiliidule uue inimese palkamiseks poole kohaga,” lausus Muuk.

Valla sporditööspetsialist Rasmus Tüüts ütles, et kooli­spordis on vaja korraldada üle viiekümne ürituse ja et nendega korralikult hakkama saada, on vaja ühte konkreetset inimest, kes sellega tegeleks.

Spordiliidu küsitud 10 000 euro suurune toetus on mõeldud koolisporti kureeriva inimese töölevõtmiseks ehk siis toetus on mõeldud suuresti tema tööjõukulude katmiseks ja töövahendite soetamiseks. Taotluses on toetuse kasutamise ajaks märgitud 1. oktoobrist 2018. aasta lõpuni.

Spetsialisti põhilised tööülesanded oleksid valla koolidevaheliste võistluste korraldamine, õppeaasta spordikalendri, juhendite ja protokollide koostamine, võistluste läbiviijate abistamine kohapeal. Samuti projektide kirjutamine, et kindlustada võistluste heal tasemel läbiviimine.

“Meie plaan on pikaajalisem, aga kui vald meie plaani ei toeta, ei saa me seda ülesannet enda kanda võtta,” ütles Kalev Kütt.

Samas olid nii spordinõunik Marden Muuk kui ka sporditöö spetsialist Rasmus Tüüts laupäeval ametis MTÜ Karujärve Tervisespordi Keskus korraldatud Ultima Thule maratonil.

“Meil on olemas kogemus ja olime oma teadmistega abiks,” rääkis Tüüts. “Me ei ole klubiga kuidagi seotud, aitasime vaid korraldajaid selles osas, kuidas võiks üritust läbi viia, ja aitasime ka füüsiliselt rada üles ehitada. Püüame aidata neid korraldajaid, kellel puudub kogemus, ja püüame anda nõu, kuidas saada võimalikult palju kajastust.”

Print Friendly, PDF & Email