Saaremaa perearst pälvis kvaliteedimärgise

Eesti perearstide selts hindas Saaremaal tegutseva perearsti Sille Väli praksise kvaliteedimärgise vääriliseks.

Perearst Sille Väli OÜ kuulub 85 parima praksise hulka, mida selts tunnustab reedel Tartus peetaval aastakonverentsil.

Dr Sille Väli sõnul hinnatakse perearstikeskuste töö kvaliteeti kord aastas ning selle aluseks on välja töötatud  20 punktist koosnev auditeerimise süsteem. 

Perearstide seltsi koostatud kvaliteedijuhise põhjal praksiseid hinnates võetakse muu hulgas arvesse töökorraldust, arstiabi kättesaadavust, ravi kvaliteeti, sealhulgas haiguste ennetamist, arstiabi järjepidevust ja koostööd patsientidega.

“Oleme pereõdede ja asendusarstiga alati püüdnud oma tööd hästi teha ja teeme seda ka edaspidi,” lausus Väli. “Sel aastal läks lihtsalt õnneks ja meie väike kollektiiv  sai auditeerimisel kõikides punktides positiivse hinnangu, mille alusel saime kvaliteedisüsteemis A-kategooria. Nii lihtne see ongi.”

Dr Väli leiab, et oma tööd teevad hästi kõik Saaremaa perearstid.

“Järgmisel aastal saab tunnustuse  jälle keegi teine,” ütles Väli. Mõnikord on positiivse hinnangu saamisel komistuskiviks vormistamise vead, mitte see, et perearstikeskus  ei tee oma tööd hästi.”

Tunnustuse pälvinud praksiste arv on aastatega kasvanud. Mullu sai märgise 66 praksist, esmakordselt saavutas kõrgeima taseme 15 keskust.

 

Print Friendly, PDF & Email