Saare maakonna aasta õppija on Jorma Ihalainen

IGAS ROLLIS: Jorma Ihalainen on olnud nii õppija kui ka õpetaja rollis. Pildil annab ta ise oma teadmisi edasi.
Foto: TAAVI TUISK / Kuressaare ametikool

Saare maakonna tänavuseks aasta õppijaks osutus üheksa kandidaadi seast valitud Jorma Tapio Ihalainen, kes on Kooli Kopli talu omanik ja ettevõtja.

 Jorma Ihalainen (59) on 13 aastat töötanud Kuressaare ametikoolis teenindusõpetajana, lisaks andnud ka erialase soome, inglise ja prantsuse keele tunde ning panustanud pagarite kutseõppesse.

Ihalaist tutvustatakse õppijana kui oma ala fanaatikut ja ka väga head õpetajat. Tänu uute teadmiste omandamisele õpetab ta ka ise uusi erialasid. Nii oli näiteks pagarierialaga. Eilegi oli ta Saarte Häälega rääkides Eestist ära pagarimessil.

Pagariks õppimine oli Ihalaise jaoks huvitav kogemus olla õpilase rollis ja seetõttu läks ta Tallinnas toimunud andragoogikakursustele. Sügisel kavatseb ta asuda oma oskusi täiendama kondiitrierialal. “ Õppimisega on nii, et süües kasvab isu,” tõdes ta.

Jorma Ihalainen leiab, et elu on pidev ja huvitav õppimine. Ta lisas, et rohkem ta praegu paraku ei jõua, sest ka turismitalu võtab palju aega. Samas saab ta kooliga seotud erialasid rakendada ka oma talus. “Õppimine avab alati uusi huvitavaid võimalusi, kui vaid tahad neid näha,” tõdes ta.

Jorma Ihalaise poolt saab hääletada ka Eesti Aasta Õppija rahva lemmiku konkursil, seda aadressil http://jallekooli.ee/.

Saaremaal valiti ka seeniorõppija, kelleks osutus 92-aastane Jannu Holsting. Jannu Holsting on Tartu ülikooli väärikate ülikooli loengutes käinud algusest peale, st aastast 2011.

Aasta õppija 2018 nominendid olid veel Andres Orussaar, Anne Keerd, Kersti Lipu, Kristin Lauri, Kätlin Poopuu, Margaret Halili, Marite Madisson, Pille Pajoma, Priit Oks, Priit Sepp, Sigrid Veberson, Tiiu Tuhkanen.

Aasta koolitaja 2018 on Veeve Kaasik, kes nõustab talunikke ja FIE-sid – neid inimesi, kes soovivad maaelu edendada. Kaasik on lektor koolituspäevadel, selgitades põllumajandustootjatele seadusandlust ja õigusruumi ning aitab e-PRIAs dokumente täita.

Aasta koolitaja nominentideks olid tänavu esitatud veel Kuressaare ametikooli kutseõpetaja Merit Karise ning TÜ Mereranna POÜ juhatuse liige, vabakutseline täiskasvanute koolitaja, Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi ja Aste põhikooli õpetaja Urmas Lehtsalu.

Aasta õpitegu 2018 on Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi täiendusõppeosakonna kogemusõppe loengute sari, kus erinevate maade kultuure tutvustasid mitte-eestlased, kes on tulnud Saaremaale elama ning olid valmis rääkima oma sünnimaast ja selle kultuurist.

Tänavuse aasta õppijasõbralikuks tööandjaks tunnistati Arborest OÜ, mille juhataja on Heiki Hanso. Arborest OÜ personali arendamine koosneb töötajate teadmiste ja tööoskuste arendamisest ning koolitustest. Õppijasõbraliku tööandja nominentideks olid esitatud ka Kuressaare gümnaasium ja Saaremaa tarbijate ühistu (Coop Saaremaa).


TÕN

Täiskasvanud õppija nädal (TÕN) on elukestvat õpet propageeriv üritus – mille moto on “Õige aeg on õppida” –, teadvustamaks elukestva õppe ja täiskasvanute koolituse tähtsust ning selle üks eesmärke on ka tunnustada tublimaid tegijaid.

19.–26. oktoobril toimub järjekorras juba 21. täiskasvanud õppija nädal, mille raames korraldatakse erinevais Eestimaa paigus arvukalt täiskasvanuharidust populariseerivaid ja õppimisvõimalusi tutvustavaid ettevõtmisi.

Tähistatakse elukestvas õppes osalemist ning tunnustatakse inimeste ja organisatsioonide õppimisalaseid saavutusi.

Maakonna tunnustusüritus (kutsetega) toimub 25. oktoobril kell 14 Kuressaare raekojas.

Print Friendly, PDF & Email