Kunstiklubi galerii taas Ferrumis

KÜLAKORDA: Kunstiklubi Ferrumi galeriil hoiavad kunstnikud ise silma peal. Esmaspäeval oli Signe Mehiku kord.
Foto: MAANUS MASING

Selle nädala algusest saab Saaremaa kunstiklubi liikmete töid näha ja osta taas Ferrumi kaubamaja teisel korrusel.

Kunstiklubi liige Anne Olop ütles Saarte Häälele, et kesklinna remondiga seoses tekkis seni kunstnike käsutuses olnud raekoja keldrigaleriis avariiohtlik olukord. Suure vihmaga tungis keldrisse mitmesentimeetrine veekiht ja teoste niiskuskahjustuste vältimiseks tuli need kiiremas korras ohutusse paika toimetada.

“Hakkasime otsima ja küsisime ka Ferrumist, kus saimegi ühe tühjaks jäänud ruumi rentida. Tingimusel, et kui tuleb uus huviline, peame pinna vabastama. Saime ta kokkuvõttes nõnda seatud, et seal on piltidele päris palju ruumi,” tõdes Olop. Ja kuigi pind on ajutine, võib tegutsemine seal kujuneda päris pikaks. Eelmine ruum samas majas oli klubi kasutada tervelt viis aastat.

Mis raekoja keldrit puudutab, siis tuleb Olopi sõnul kõigepealt oodata, kuni see ükskord korralikult remonditud saab. “Ta oli selline õnnetuke ja niiske juba siis, kui me sinna kolisime. Aga kui ta korda tehakse, ehk siis leitakse sinna kedagi,” lausus ta. Kunstiklubi tema sõnul selle pinna vastu siiski väga suurt huvi ei tunne. “Ega rahvas vist ei taha keldris väga käia ka,” nentis Olop. Kui, siis võiks kunstirahvale atraktiivne olla vaid väga soodne rent.

 

Print Friendly, PDF & Email