Tegevust täis sügis Kuressaare päevakeskuses

“Kuressaare päevakeskuse üks eesmärk on erinevate eakaid aktiviseerivate tegevuste toetamine, teadmiste ja oskuste arendamine ning elukestva õppe propageerimine,” kirjutab sotsiaaltöötaja Janne Mets. “Meie juures on eakatel võimalus osaleda mitmesugustes treeningutes, ringides, keelekursusel, töö- ja jututubades, üritustel või muul moel.”

Sel hooajal jätkame taas liikumisringidega, käsitööõppega, ühiste laulmiste ja filminäitamistega, keeleõppega, mälumänguga, arvutikursustega. Võimlemis-, jooga-, linetantsu- ja kõhutantsutreeningud toimuvad taas iga nädal esmaspäevast reedeni. Mitmed treeningud algasid juba septembri hakul ja kestavad tavaliselt järgmise aasta suve alguseni. Kindlasti ootame taas seniseid liikmeid ja muidugi uusi huvilisi. Treeningud ja ringid on pensionäridele päevasel ajal tasuta, samuti ei küsi me ruumide eest renti. Tööpäevadel pärast päevakeskuse sulgemist on aga võimalik meie ruume rentida tasu eest.

Käsitööst fotograafiani

Kel huvi päevakeskuse treeningutes osaleda, saavad ühendust võtta otse treeneritega või päevakeskuse töötajate kaudu. Andke julgelt oma soovidest teada.

Käsitööhuviliste rõõmuks jätkub ka sel sügisel soovijate olemasolu korral siidimaali-, kangakudumise ja gobeläänikursus. Kunstiringide juhendajad Aili Jung ja Elja Parbus ootavad edasijõudnud õppureid ja uusi algajaid kunstihuvilisi oktoobri algusest.

Eelmisel sügisel alguse saanud ja Elja Parbuse läbiviidud lauluvõistlus jätkub ka sel hooajal. Lauluvõistlus “Eesti heliloojad ja nende muusika” oli põnev meenutus Eestiga seotud heliloojatest ja nende loodud muusikast. Need, kes eelmisel hooajal osalesid, jäid üritusega väga rahule ja soovivad kindlasti jätkata. Sinnagi on uued osalejad oodatud. Lauluvõistlus toimub iga kuu teisel kolmapäeval, sel hooajal on üritus veelgi uuema ja huvitavama näoga.

Alguse saavad igakuised luulepärastlõunad ning jätkame filmipärastlõunatega, kus Aarne Talli poolt ülesse võetud ja loodud videotöötlused päevakeskuses toimunud üritustest vajavad taasvaatamist.

Suurt huvi on äratanud talvel alustanud fotoring Tõnu Otstaveli juhendamisel, mille liikmed käivad koos kaks korda kuus esmaspäeviti. Tule ja liitu fotoringiga sinagi!

Mälumänguhuvilised saavad jälle kokku septembri viimase nädala esmaspäeval ning edaspidised mängud hakkavad toimuma iga kuu teisel ja neljandal esmaspäeval. Siinkohal kutsungi liituma olemasolevate võistkondadega või mängima uue kolme- või neljaliikmelise võistkonnana.

Tulge saskut mängima!

Esmaspäeviti ja teisipäeval on võimalus tulla saskut mängima; male- ja kabelauad ootavad mängijaid iga päev. Arvutikursus algajatele arvutikasutajatele Helmut Sääse juhendamisel ning inglise keele kursused algajatele ja edasijõudnutele õpetaja Evelin Paju juhendamisel alustavad oktoobris. Praegu saab kursustele registreeruda.

Kui tahad ringitöö ja ringide toimumisaegade kohta teavet, võta palun ühendust telefonil 51 45 072 (Janne Mets).

Toredaks traditsiooniks on alates eelmisest aastast saanud meie näituste pidulikud avamised iga uue kalendrikuu alguses. Võimalus on nautida erinevate hobikunstnike, -fotograafide ja teiste ilutegijate kätetööd.

Suuremate ürituste läbiviimisel on rõõmuga kaasa aidanud kooli- ja lasteaialapsed oma juhendajatega. Laste esinemised on eakatele alati toredaid hetki pakkunud. Oleme väga tänulikud ja ootame lapsi alati meie eakaid lõbustama.

Päevakeskus on kogu maakonna kogukonnakeskus, kuhu olete alati oodatud. Oleme avatud igal tööpäeval kell 9–17. Kõik teie head ideed ja ettepanekud väärikalt vananemise toetamiseks on meie poolt oodatud.

Print Friendly, PDF & Email