SÜG tahab kooli juubeliks asutada ukuleleansambli

Saaremaa ühisgümnaasium küsib vallalt 1425 eurot täiendavat huvihariduse toetust, et soetada 15 ukulelet ja kooli 100. juubeliks kokku panna ukuleleansambel.

Sel aastal nähakse instrumendi harjutajatena kuni 30 õpilast, igal järgneval aastal lisandub 10-20 uut õpilast. Kokku võiks pillide ostust võita lähiaastatel sada last. Lisaks on kooliperel juubeli puhul soov pakkuda õpilastele midagi täiesti uut ja meeldejäävat ja ühe ideena nähakse juubelipidustustel just õpilaste ukuleleorkestri esinemist.

Taotlusele alla kirjutanud Anne Teigamägi (fotol) sõnul on tegemist algajate ansambliga, mida juhendavad kooli oma muusikaõpetajad. Kui õnnestub pillid hankida, siis on plaan üles astuda kooli 100. juubeli puhul jaanuaris 2019. Nelja keelega ukuleled on huvitava kõlaga, akordid kergesti omandatavad ning tulemus kiiresti käes. See annab õpilastele edutunde, tõstab nende emotsionaalsust ning on heaks vahelduseks plokkflöödi, kandle- ja kitarrimängule. Pill on väike ja mitte väga kallis.

Kool teatab rahataotluses sedagi, et 21.- 22. septembril toimub muusikaõpetajatele ukulelekoolitus (koolitaja Joosep Sang), kus õpetajad saavad eelkõige ise mängu paremini selgeks ja siis on seda parem ka õpetada.

Print Friendly, PDF & Email