Roolis pilgu tagaistmele heitnud juht põhjustas avarii (19)

Kuivastu maanteel Suure Tõllu puhkeküla lähedal juhtus eile hommikul liiklusõnnetus, mille põhjuseks roolis kõrvaliste asjadega tegelemine.

AINUS PILK MUUTIS KÕIK: Juhi vaid hetkeline pilguheit tagaistmel istuvale lapsele viis auto Kuivastu maanteel kraavi.
MAANUS MASING

Politseile teatati eile kell 7.33, et Kuivastu maantee 139. kilomeetril Upa külas toimus kahe sõiduki kokkupõrge, mõlemad sõidukid olid liikunud Kuivastu poolt Kuressaare suunas.

Patrullitalituse juht Matis Sikk (fotol) selgitas, et sõiduauto Volkswagen liikus maanteel eespool ja Audi selle järel. Kuna Audi juht suunas aga pilgu hetkeks tagaistmel istuvale lapsele, siis kaotas ta sõiduki üle kontrolli ja auto sattus külglibisemisse.

“Kuna samal ajal lähenes Audi ka ees liikunud Volkswagenile, siis toimus sõidukite vaheline kokkupõrge, mille tagajärjel Volkswageni juht kaotas omakorda sõiduki üle kontrolli ja sõitis teelt välja vastu puud,” kirjeldas ta. Audi jäi õnneks pidama teepervel.

Kuna mõlemad autojuhid olid kained ja omasid juhtimisõigust, siis politsei süüteomenetlust ei alustanud. “Volkswageni juht käis küll haiglas tervisekontrollis, kuid sai pärast seda kohe välja,” lisas patrullitalituse juht.

Küll aga on see Siku sõnul järjekordne näide elust, kui kriitiliselt peaks iga juht suhtuma juhtimise ajal kõrvaliste tegevustega tegelemisse. “Piisab ka korraks ühest pilgust kõrvale või taha, kui juba on halvim käes,” nentis ta. Kõnealuse õnnetuse ajal viibisid mõlemas sõidukis ka lapsed, kes õnneks jäid seekord siiski terveks.

Matis Sikk märkis, et kui tavaliselt oleme harjunud mõtlema, et minuga sellised asjad ei juhtu, siis statistika näitab kahjuks vastupidist ja iga päev juhtub Eestis keskmiselt seitse liiklusõnnetust kõrvaliste tegevuste tõttu.

“Seega muudame oma käitumisharjumusi roolis kohe, enne kui on jälle kellegi jaoks pöördumatult hilja!” toonitas politsei patrullitalituse juht.

Print Friendly, PDF & Email