Ott Tänak on viimase võistluspäeva eel Türgi ralli liider

FIA World Rally Championship 2018 / Round 10 / Rally Turkey 2018 / September 13-16, 2018 // Worldwide Copyright: Toyota Gazoo Racing WRC

Esimese päeva viiendana lõpetanud saarlane Ott Tänak on Türgi rallil pärast 13 katset liidrikohal. Toyota pilootidel Tänakul ja Jari-Matti Latvalal on kaksikjuhtimine. Konkurendid on pidanud erinevate probleemide tõttu hommikust saati üksteise järel katkestama.

Teine päev algas kohe dramaatiliselt. 34-kilomeetrise 8. katse teises pooles lõhkus liider Thierry Neuville (Hyundai) vedrustuse. Kuigi ta üritas ülesõidul autot parandada, tuli tal siiski nina hooldusala poole keerata ja katkestada. Järgmisel katsel tabas vedrustuse purunemine ka Sebastien Ogieri (M-Sport).

Tiitlikaitsjal õnnestus auto enam-vähem korda teha ning järgmine katse isegi võita, kuid ta jäi kontrollpunkti kuus minutit hiljaks ning sai minutilise ajakaristuse, mis kukutas ta neljandaks.

Liidriks tõusis Andreas Mikkelsen (Hyundai), keda tabasid probleemid kohe 11. katse alguses. Finišis kaotas ta Tänakule üle pooleteise minuti ning ütles, et sõitis terve katse tagaveolise autoga. Ebaõnn tabas taaskord Ogieri, kes sõitis teelt välja vastu puud ning katkestas seekord lõplikult.

Ülesõidul enne 12. katset katkestas ka Craig Breen (Citroen), kelle auto lahvatas leekidesse ning põles maani maha. Suitsu tuli talle masinasse juba 11. katsel, kuid finišis polnud veel teada, mis täpsemalt probleemiks oli.

Allikas:

Print Friendly, PDF & Email