Merepiiri seire lahkub Saaremaalt juba sügisel (11)

Kuressaare ja Hiiumaa Kärdla merevalvekeskuse tegevus lõpetatakse juba novembri alguses ja kogu Eesti merevalvetegevus koondub Tallinna.

“Kolimine sügistalvisel perioodil on otstarbekas navigatsiooniperioodide vahelisel ajal, lisaks on need sõltuvad ka rahvusvahelisest koostööpartnerist, kes vastutab merevalvekeskuse tehniliste lahenduste eest,” põhjendas Saarte Häälele ajakava muutmist PPA teabehaldusbüroo juht Ivo Kolk.

Varemalt on politsei- ja piirivalveamet teatanud, et Saaremaa ja Hiiumaa radarseirepunktide tegevus lõpetatakse ja töökohad viiakse üle 2019. aasta kevadeks.

Ivo Kolga sõnul on kolimise eesmärk eelkõige vajadus olemasolevaid ressursse tõhusamalt kasutada ja ametnikke efektiivsemalt rakendada. Praeguseks on Osmussaare teel asuva Tallinna häirekeskuse tööruumidesse kolitud Tallinnas Süsta 15 asunud merevalvekeskuse töökohad ja Kundas asuvad radarvaatlejad. Kuressaares töötab praegu kuus ja Kärdlas viis inimest.

“Väärtustame oma töötajaid ja pakume neile võimalusel uut töökohta politsei- ja piirivalveametis. Võimalusel pakume uut tööd kodukohas ja aitame ümberõppega,” selgitas Ivo Kolk. “Teeme maksimaalselt kõik selleks, et ametnikud, kes ei soovi Tallinna üle minna, saaksid tööle jääda Kuressaarde.”

Ta lisas, et väga palju sõltub inimesest endast, kas ta on valmis võtma vastu töökoha Tallinnas või soovib jätkata mõnel teisel töökohal PPA-s. Saarte Hääle andmeil Tallinna tööle asumisest ükski radarseirepunkti töötaja huvitatud ei ole.

Ivo Kolk kinnitas, et merevalvekeskuse kolimise osas tehti põhjalik tasuvusanalüüs. Radarseirepunktide ja merevalvekeskuse kolimise peale kulub tema sõnul ligikaudu 350 000 eurot ning investeeringud tasuvad ennast ära kolmandal aastal.

Kokkuhoid tuleb siiski suuresti inimtööjõu vähendamise arvelt, sest kui algselt töötas merevalvekeskuses 37 inimest, siis kolimise järel on keskuse töötajate arv 26 kuni 28.

Print Friendly, PDF & Email