Meelis Sepp pakub majutust sajale Kärla ühistu loomale

Möödunud aastal avara robotlauda avanud Saare Saba ja Sarved OÜ pakub osaliselt tühjas laudaosas peavarju sajale Kärla PÜ tiinele mullikale.

Saare Saba ja Sarved OÜ juht Meelis Sepp ütles, et neil on Kärla farmiga tekkinud vastastikku kasulik  koostöö, kus üks osapool saab leevendada ruumikitsikust ja teine saab teenuse eest täiendust oma piimakarjale. Oma noorkarja komandeerib talunik lähedal asuvasse vanasse lauta.

Kärla PÜ juhatuse liige Ülar Tänak märkis, et juba eelmisel aastal said nad Meelis Sepalt loa hoida tema uues farmis oma tiineid mullikaid. Suguselekteeritud sperma kasutamisega kiiresti kasvav piimakari tekitab ruumipuudust, mistõttu viibis sadakond tiinet mullikat jaanuarist maini “koostööpartneri” ülalpidamisel. Võõrsil viibivatel loomadel hoiab regulaarselt pilku peal ka Kärla farmijuhataja, kuid söödab ja joodab loomi Meelis Sepp, kes selle pealt tasu teenib. “Kuna ta soovib karja suurendada, siis võtab ta tasu tiinetes mullikates,” lausus Tänak. Viimase aasta keskmise toodangu Eesti absoluutsesse tippu tõusnud Kärla PÜ loomad kuuluvad mõistagi tippklassi.

Möödunud aastal 250-kohalise robotlüpsilauda avanud Meelis Sepa sõnul on tema piimakari kasvanud poolesaja pealt peaaegu sajapealiseks. Tänakuga peetavast tasaarveldusest on karja lisandunud paarkümmend looma, Aste külje alt Hekva farmist sai Sepp karja täienduseks 30 looma. Ainuüksi oma loomade arvelt poleks Sepp nii kiiret juurdekasvu saanud, kuid pank tahab laenu tagasi ja laut on vaja kiiresti täis saada.

Robot jõuab lüpsta 120-pealist karja. Seega tuleb soetada veel mõnikümmend looma, milline arv võib Sepa sõnul täis tulla juba selle aasta lõpuks.

 

Print Friendly, PDF & Email