Kaasav eelarve ootab esmaspäevast ettepanekuid (14)

Saaremaa vallavalitsus ootab 17. septembrist kuni 14. oktoobrini kodanike ettepanekuid, kuidas kasutada Kuressaare linna kaasavas eelarves ettenähtud 50 000 eurot.

Ettepanekuid saab teha igaüks – nii füüsiline kui ka juriidiline isik –, projekti maksumus võib olla minimaalselt 1000 eurot ja maksimaalselt 25 000 eurot. Ideid saab esitada kas paberil Saaremaa vallavalitsuse infolauda (Lossi 1, Kuressaare) või elektrooniliselt veebikeskkonna VOLIS (volis.ee) kaudu.

“Kaasav eelarve annab võimaluse juhtida tähelepanu sellele, millest linnas veel puudust tuntakse,” julgustab vallavalitsuse arenduse peaspetsialist Renate Pihl inimesi kaasa mõtlema ja ideid pakkuma.

Eelmisel aastal pakutud ideedest viidi näiteks ellu välijõusaali rajamine Kuressaare terviseparki ja kesklinna staadionile ning koerte koolitusväljakule valgustuse paigaldamine.

Kõik ideed, mis vastavad reeglitele, osalevad 5. kuni 18. novembrini rahvahääletusel. Linnakodanike hääletusel enim toetust saanud ettepanekud viiakse ellu 2019. aasta jooksul.

2019. aastast rakendatakse kaasavat eelarvet kogu Saaremaa vallas. Valla meediaspetsialist Merike Pitk täpsustas, et summa ei jää kindlasti samaks, aga selle suurus selgub järgmise aasta eelarve ettevalmistamisel.

Print Friendly, PDF & Email