Merispordiselts tahab vallalt toetust (12)

Saaremaa merispordi selts küsib vallalt 18 060 eurot jääpurjetamise varustuse ostmiseks.

Taotluse esitaja Margus Männik ütles, et eesmärk on jääpurjetamisega tegelevatele noortele pakkuda pikaajalisemat võimalust selle spordialaga tegelemiseks. Tema sõnul on Saaremaal praegu tublid sõitjad ning suure kogemuste- ja teadmistepagasiga treener, kelle õpilased on maailmameistrid. Puudub aga järgmise astme varustus ja selle lünga tõttu kipub hetkel kogu potentsiaal kaotsi minema.

“Tänaseks on kolm viimast aastat jääpurjetamise ICE Q klassi maailmameistri tiitel Saaremaale toodud. Tehnilist parki on aasta-aastalt suurendatud ja parandatud ning see kajastub nüüd ka tulemustes,” rääkis Männik. “Paljud tugevad sõitjad hakkavad vanusega sellest klassist välja langema. Nende jaoks on järgmine jääpurjeka klass DN, mida sõidavad ka täiskasvanud. Selle klassi varustus on seltsil aga peaaegu olematu. Selts on jaksanud muretseda ühe komplektse DN-i ja kaks keret. Et need kered jääle saada, oleks vaja tervet hulka tarvikuid. Selts seda omavahenditest nii kiiresti, kui vaja oleks, soetada ei suuda ja seepärast otsitakse lisavahendeid kõikjalt.”

Põhiline sihtgrupp on Saaremaa spordikooli purjetamistreeningutel osalevad noored. Selles trennis käib 80–100 last aastas, neist umbes 20 tegeleb ka jääpurjetamisega. “Kuna soetatav varustus kestab aastaid, on seda kasutavate noorte arv kindlasti üle saja,” lisas Margus Männik.

Oodatav tulemus on Saaremaa noorte purjetajate kõrged kohad jääpurjetamise DN-klassi tiitlivõistlustel.

 

Print Friendly, PDF & Email