Saare Golfil on ideaalini veel kasvumaad (1)

VIIES AASTA HUNDIGA: Nüüdse omaniku Peter Hundi käe all tegi golfifirma tänavu väikese verstapostina viienda täishooaja.
RAUL VINNI

Lõpusirgele jõudnud hooaeg Kuressaare golfiväljakul on selle juhtide sõnul olnud eelmistega sarnane, ent siiski on tulnud teha ka mõningaid ebapopulaarseid otsuseid.

Saare Golf OÜ tegevjuht Peter Johan Nyberg (fotol) tõdes, et kuum ilm nende väljakutel toimuvat üllataval kombel ei mõjutanud. “Mängijate arvu ei vähendanud, mis on väga positiivne,” märkis Nyberg, lisades, et golfis võivad kuumad ilmad mängijaid pigem ära viia, kui juurde tuua.

Nybergi sõnul 2018. hooaeg veel käib. Seni on tema sõnul läinud 2017. aastaga analoogselt nii mänguringide kui ka käibe-kasumi poolest. Mänguringe on Nybergi sõnul olnud 8500 ringis.

2017. aasta kohta pole Saare Golf OÜ majandusaasta aruannet veel esitanud. Selle aasta alguses esitatud 2016. aasta aruandes kirjutasid nad, et “ettevõtte majandusaasta käive oli 480 979 eurot. Kahjuks olid kulutused suuremad kui sissetulekud. Igapäevastele kuludele lisandusid veel ka laenuintressid ja majandusaasta lõppes kahjumiga 458 109 eurot”.

Nybergi sõnul on varasematel aastatel mänguringide arv aastas 10–15% kasvanud. “Ideaalis peaks golfiväljakul, olenemata sihtkohast, olema ca 15 000 mänguringi, et ärina püsida ja vajalikul määral investeeringuid teha,” selgitas Nyberg, viidates, et Saare Golfil on veel kasvumaad ideaalini jõudmiseks.

Saare Golfi juhi sõnul on Saaremaa väljaku eripära selle asukoht, kuhu sageli peetakse kaugeks tulla. See mõjutab omakorda mänguringe. Sellele lisandub ka veel sihtkoha üldine atraktiivsus, mis on otseselt seoses ka golfituristide arvuga. Üldiselt mida atraktiivsem sihtkoht, seda rohkem tullakse ka mängima. “Uuringute järgi kulutab golfiturist 50% enam kui teised turistid, seega võiks olla atraktiivne sihtgrupp ka kogu sihtkoha jaoks. Võidavad kõik,” rääkis Nyberg.

Golfiäri on konservatiivne ja drastilisi muutusi tema sõnul selles teha ei saa. “Jälgime seda, et äri oleks kasumlik ja teeme korrektuure, kus vaja,” selgitas tegevjuht ja mär­kis, et korrektuurid võivad olla vahel ka valusad. Saarte Häälele teadaolevalt on ettevõttes sel aastal olnud ja tulemas koondamisi. “Kulude kokkutõmbamiseks on paljudel juhtudel vajalik töötajate arvu vähendamine,” ütles tegevjuht Nyberg.

Sel hooajal on tehtud muudatusi ka väljaku osas. Näiteks muutsid nad sel aastal restorani kontseptsiooni ja ise restorani majandamise asemel andsid selle käitada toitlustusvaldkonna ettevõttele.

2019. aasta plaane tema sõnul paigas veel ei ole. Need vaadatakse üle siis, kui 2018. a hooaeg lõpeb. Üks võimalik suunamuutus oleks ehk see, et sarnaselt Pärnu Bay Golf Linksi väljakuga saada maksa ja mängi-väljakuks. See tähendab, et klubi ei ole, klient tuleb, maksab mänguringi ja mängib. Samuti pakkuda erinevat uut tüüpi liikmelisust. “Meie põhiline eesmärk on saada väljakule enam mängijaid, niisamuti kui olla atraktiivsem partner korporatiivklientidele. Golfi populaarsus Eestis kasvab, nii et võimalusi on,” oli Nyberg optimistlik.

Print Friendly, PDF & Email