Lühidalt KULTUURIST

Vananaistesuve võit läks Tallinna

Läinud nädalavahetusel Kuressaares toimunud Eesti vähemusrahvuste harrastusteatrite festivali Vananaistesuvi 2018 üldvõidu pälvis Vene noorsooteater Tallinnast.

Grand prix´ ja näitlejaansambli preemia tõi teatrile Taras Drozdi näidend “See on, tüdrukud, sõda!”, mille lavastas Alla Milovidova.

Parima lavastaja preemia anti Ieva Ivanauskienele ja Jonas Gaizhauskasele Leedu teatrirühmast Alytuse noortekeskus, kes etendas H. Kunchinase ja A. Shlepikase muusikali “Ussikuninganna Egle”. Parima naisnäitleja tiitli pälvis Rakvere teatri Jabloko näitlejanna Jelena Mašina Sonja rolli eest Asja Kotljari näidendis “Emad”.

Festivalil osales kaheksa truppi: teatristuudio Ekspromt Jõhvist, Vene noorsooteater Tallinnast, Valka teater Lätist, Vejer i Špaga Maardust, teater Jabloko Rakverest, teatrirühm Alytuse noortekeskus Leedust, teatristuudio Edelweiss Jõhvist ja teater Kamerton Riiast.


Saare käsitöö Katariina kirikus

Läinud nädalal avati Tallinnas Katariina kirikus Eesti rahvakunsti ja käsitöö liidu näitus “AJATUS” päritud kirjadest ja rütmidest.

Kuraatorid Mae Kivilo ja Kaarel Kuusk on välja pannud 32 meistri tööd, mis iseloomustavad siinkandis ajast aega kasutusel olnud käelisi oskusi ja kohalikke materjale. Teiste tööde kõrval on näitusel vaadata ka Mareli Rannapi (fotol) pilutehnikad Sõrve meestesärgi ainetel.


Fond ootab stipendiumitaotlusi

Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond võtab kuni 15. oktoobrini vastu taotlusi stipendiumideks ja kultuuriprojektide finantseerimiseks 2019. aastal.

Eesti Rahvuskultuuri Fond toetab üksikisikuid stipendiumidega õppe- ja teadustööks ning loominguliseks ja sporditegevuseks; organisatsioone toetustega eesti rahvuskultuuri arendamise, säilitamise ja edasikandmise seisukohalt oluliste projektide algatamiseks ja finantseerimiseks.

Stipendiume ja toetusi jagatakse 127 allfondist, mille kohta leiab infot Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond koduleheküljel www.erkf.ee.

Print Friendly, PDF & Email