Fääride ja Gröönimaa lapsed tulid külla

PEA EI OLE PRÜGIKAST: Kristjan Von Wowern rääkis lastele prügist – näiteks sellest, kui palju leidub meres plastikjäätmeid. Fotol vasakul Maidu Varik. Noored külalised surfasid samal ajal nutiseadmes.
MAANUS MASING

Kuressaare gümnaasiumi kooliperel on sel nädalal külas põhikooliõpilased Taanist Fääri saartelt ja Gröönimaalt, et osaleda Maailmakoristuspäeval.

18 õpilast Fääridelt ja 15 koolinoort Gröönimaalt saabusid Saaremaale Nordplusi programmi projekti raames, mille koordinaator on Kuressaare gümnaasium ja mis keskendub Maailmakoristuspäevale ning on pisut seotud ka Ultima Thule teemaga.

“Ultima Thuleks peetakse ju nii Saare- kui ka Gröönimaad,” tähendas KG õppealajuhataja Maidu Varik.

Külalised aitavad enne laupäevast suurt jooksuüritust koristada Ultima Thule maratoni rada. “Aina populaarsust koguv elustiil ploging ehk jookse ja korista seondub Ultima Thule maratoni teemaga hästi,” leidis Varik.

Gröönlased tõdesid, et neil “Teeme ära!” laadset koristusaktsiooni ei ole.

“Kui nad näevad ja kogevad, kuidas see kampaania Eestis toimub ning mismoodi see tehniliselt – igasugu äppide ja kaartide abil – lahendatud on, võib-olla soovivad nad ka oma kodusaarel midagi taolist ette võtta,” avaldas Varik lootust.

Eile kohtusid 12–15-aastased külalised Kuressaares elava ja siin ettevõtjana tegutseva taanlase, Bornholmilt pärit Kristian von Wowerniga.

Print Friendly, PDF & Email