Saaremaa võrkpalli naiskonna peatreener on Peeter Vahtra

Meistriliigas mängima hakkava Saaremaa võrkpallinaiskonna peatreener on Peeter Vahtra, kellel on kogemust naisi treenida rohkem kui kellelgi teisel terves Eestis.

57-aastane Vahtra on olnud treener nii Eestis kui ka Soomes, kus on aastate jooksul juhendanud erinevaid võistkondi. Lisaks on ta olnud ka Eesti naistekoondise peatreener. 2013. aastal oli Vahtra Saaremaa naiskonna treener Saarte mängudel, mis toimusid tol korral Bermudal.

Vahtraga kontakteeruti möödunud hooaja lõpus, kui Saaremaa naiskonna eestvedaja Kristi Põld võimaliku peatreeneri kandidaadiga ühendust võttis ja rääkis talle ideest viia Saaremaa naiskond meistriliigasse. “Kristi Põld uuris minult, mis plaanid mul edaspidiseks on ja arutelu tulemusena saime asjad klappima,” rääkis Vahtra oma tulekust Saaremaa naiskonna peatreeneriks.

Peaaegu kõik võistkonna liikmed on mingil ajamomendil Peeter Vahtra treeningutel osalenud, mistõttu treener teatud määral juba tunneb ja teab mängijate käekirja ja mängustiili. “Olen siiani harjunud küll proffidega, aga nüüd tuleb hakkama saada n-ö amatööridega, kes igapäevaselt tööl ja koolis käivad. Tahaksin jõuda nii karikavõistlustel kui ka meistrivõistlustel finaali ning medal on kindlasti eesmärgiks,” kinnitas Vahtra.

Lisaks saarlastele on Peeter Vahtra treeneriks ka Eesti noortekoondisele, kes teatavasti treenib Audentese spordigümnaasiumis ning võtab samuti Eesti meistrivõistlustest osa. Saaremaa naiskonna teine treener on Raili Sepp, kes suuresti töötab Saaremaal paikselt elavate mängijatega.

Print Friendly, PDF & Email