Saare Ereki Hiina tehast peetakse juba eos edulooks (GALERII) (28)

TEHASEGA TUTVUMAS: Tehase omanik Vjatšeslav Leedo ühes Eesti suursaadikuga Hiinas Marten Koka ja Jingmeni linnapea Sun Bingiga vastvalminud tööstusega tutvumas. Neid juhendab siinse tehase “vedur” Xiao Fei.
3x KERTU KALMUS

Nõnda arvavad üksmeelselt nii Eesti riigi esindajad kui ka Hiina kohalikud valitsusjuhid.

Laupäeval Hiina südames Hubei provintsis asuvas Jingmeni linnas piduliku tseremoonia saatel avatud Saare Ereki puit- ja elementmajade tehas tõusis kohe kohaliku meedia huviorbiiti ning veel samal õhtul näitas Hubei TV suure kohaliku tähtsusega sündmust televisioonis.

Suurim investeering
Eesti suursaadik Hiinas Marten Kokk kuulutas nii avamisel kõnet pidades, kohalike valitsusjuhtidega kohtudes kui ka hiljem sotsiaalmeedia vahendusel, et tegemist on seni suurima Eesti investeeringuga Hiinas.

Välisministeeriumi esindaja Merike Grünthal, kes samuti vaid loetud tundideks Jingmeni lendas, leidis, et Saare Ereki saavutatu on juba praegu täielik edulugu. Seda kas või EAS-i vaatevinklist vaadatuna, kes Tuule Grupi kontserni kuuluvat ettevõtet Hiina sihtturu osas tugevalt toetanud on. Nimelt on Saare Erek juba mõnda aega läbi viimas EAS-i arenguplaani, mille abil on tasapisi kasvatatud Hiina sihtturu osa Saaremaa Houses brändi kandvatele elementmajadele. Tänu vastavatud tööstusele Hiinas saavad pealegi ka Eestis tegutsevad ettevõtted tööd juurde.

Projekti eesmärgiks oli laienemine uutele eksporditurgudele ning seda kaasrahastas EAS ettevõtluse arenguprogrammist ligi 500 000 euroga. Nüüd on saarlased Hiinas märgi maha pannud, avanud siinses tööstuspiirkonnas tegutsevate tehaste ja vabrikute kõrval veel ühe tõsiselt võetava tootmise, millel kasvu- ja arenguruumigi omajagu, sest kogu potentsiaali pole veel täielikult töösse rakendatud. Tööliine mahub tehase üüratule pinnale vähemalt kuus. Praegu neid nii palju veel pole. Puit, mis liinidelt läbi lastakse, saabub aga Soomest ja Venemaalt.

SUURIM TÖÖANDJA: Saare Ereki Hiina tehases töötab esialgu sadakond kohalikku elanikku.

Sellest, et tegemist on juba praegu kvaliteeti pakkuva tehasega, annab tunnistust Hiinas väljateenitud suur kuldne sertifikaat, mis kinnitab – tegemist on hiinlaste jaoks usaldusväärse ettevõttega.

Poole aasta jooksul, mil tehas Jingmenis tegutsenud, on klientidele ehitatud 30 puit- ja kolm elementmaja. Ja tööd ei paista nappivat. Vahetult enne avamispidustusi õnnestus ettevõttel koju tuua järjekordne suurem tellimus, mille tulemusel hakkab saarlaste rajatud tööstus peagi Hiinas ehitama ka kortermaju. Mõistagi elementmaju. Avamispäevaks oli tehasel tellimusi ees juba enam kui 40 000 uue ruutmeetri ehitamiseks.

Teistele eeskujuks

Jingmeni kohalikud valitsusjuhid avaldasid lootust, et ettevõtte omaniku Vjatšeslav Leedo eeskujul saabub siia Eestist tulevikus veelgi ettevõtjad, kes on sama tõsiseltvõetavad ja kes siinsesse majandusse sama entusiastlikult panustada tahavad.

Jingmeni linnapea Sun Bing nentis, et saarlased on siinmail, eriti rohelist mõttelaadi toetavas Jingmenis, igatahes teretulnud ning nende pühendumust on märgatud. Sama kinnitas ka Dongbao piirkonna vanem Liu Zhenjun.

NÄIDISMAJAS: Saare Ereki juhatuse liige Kaarel Väer, tehase omanik Vjatšeslav Leedo ja Tuule Grupi äripartner Peeter-Eerik Ots avapidustustel tuleviku üle arutlemas.

Vjatšeslav Leedo märkis aga, et loodetavasti tunneb iga Hiina inimene tulevikus kedagi, kel on saarlaste ehitatud puitmaja. “Siis meil lähebki hästi,” tähendas ta.

Avamisel peetud kõnes avaldas ta siirast tänu siinsetele valitsusjuhtidele ja tehasega seotud inimestele, kes on saarlasi nende ettevõtmises igati toetanud. Leedo usub, et tehast ootab Hiinas ilus tulevik. Seda nii Tuule Grupi kaitsva tiiva all kui ka oma igapäevases tegutsemises iseseisvana.


Esimene Hiina “pääsuke” aasta tagasi

Mullu kevadel kirjutas Saarte Hääl, et ehkki tol hetkel oli Shanghai lähistel Disney Maailmas valminud vaid üks saarlaste toodetud elementmaja, olid lootused Hiina osas suured.

Saare Ereki juhatuse liige Kaarel Väer sõnas toona suud liialt paotamata, et Hiinas on neil tulemas mitmeid suuri asju, ent kuniks lepingutel polnud allkirju all, ei olnud paslik neist lähemalt rääkida.

Saare Ereki elementmajade Hiina turule jõudmine on ettevõtte jaoks suur asi. Enne siin sellistest puitmajadest midagi lähemalt ei teatudki, see oli hiinlastele vaid üks võimalikest valikutest. Puitmajade nõudlus Hiinas aga üha kasvab ja sellest lähtuvalt ollakse huvitatud just elementmajade kontseptsioonist, mis siin seni sisuliselt, vähemalt sedavõrd suures mahus, on puudunud.

Print Friendly, PDF & Email