POLITSEINÄDAL: elu pahupoolt mõjutasid liiklusrikkumised

Kõik eelmisel nädalal Saaremaal alustatud kriminaalmenetlused on seotud liikluses juhtunuga, ühel juhul kaotas inimene elu.

6. septembril kell 16.30 juhtus Kuivastu maantee 126. kilomeetril liiklusõnnetus, kus sõiduauto Mazda ja jalgratta kokkupõrkes hukkus 73-aastane mees.

”Autojuht ütles politseinikele, et ta lihtsalt ei märganud ratturit. Roolis olnud mehe kainuskontrollil tuvastasime, et 43-aastane autojuht oli alkoholi tarvitanud. Indikaatorvahendiga mõõdetud tulemus kontrollitakse siiski täiendavalt üle ekspertiisis,” ütles sündmuskohal töötanud liikluspolitseinik Kalmet Valge.

Ta lisas, et politseil on sama autojuhiga olnud mitmeid varasemaid kokkupuuteid erinevate liiklusrikkumiste, sealhulgas joobes juhtimise tõttu.

Kuressaare politseijaoskonna juhtivuurija Ahti Lepp sõnas, et nädala jooksul registreeriti politseijaoskonnas 135 korrarikkumise teadet. Alustati viit kriminaalmenetlust ja 23 väärteomenetlust.

Nädalaga tabati kolm alkoholijoobes mootorsõiduki juhti. Nende kõigi suhtes alustati kriminaalmenetlust, mis näeb maksimumkaristusena ette kuni kolmeaastase vangistuse. Üks kriminaal­asi algatati karistusseadustiku karistuse kandmisest kõrvalehoidmise paragrahvi alusel, kuna inimene juhtis mootorsõidukit ajal, mil tal oli juhtimisõigus kohtuotsusega ära võetud.

Ka enamik alustatud väärteomenetlustest on seotud liiklusalaste rikkumistega. Põhiline rikkumine oli kiiruse ületamine. Nädalaga tabati 15 kiirust ületanud autojuhti ja kolm alkoholi tarvitanud jalgratturit. Kainenema toimetati nädala jooksul kuus inimest.

Print Friendly, PDF & Email