Õunakohvikutest nõuti nii magusat kui ka soolast (19)

Kuressaare kütte- ja ventilatsiooniautomaatikatootja Ouman Estonia ja Round Table`i Saaremaa klubi annetavad oma õunakohvikute tulu heategevuseks.

Kuna ilus soe sügisilm meelitas Kuressaare õunakohvikutesse sadu külastajaid, olid kohvikupidajatel käed tööd täis, et kõigi klientide soove täita.

“Päeva jooksul oli ainult kaks umbes kümne minuti pikkust rahulikumat hetke,” ütles Kalevi põik 7 asuva Oumani tehase juures tegutsenud kohviku ÕunMan korraldustiimi kuulunud Gražina Reinem, ettevõtte planeerimisgrupi juht.

Tema kinnitusel lõid ettevõtmises kaasa paljud ettevõtte töötajad. Küpsetajaid oli ligi 30, kohvikus tegutses üle kümne inimese.

Rikkalikku ja aina täienenud menüüsse kuulusid nii klassikalised õunakoogid, pirukad kui ka näiteks Saaremaa õuntest tehtud sefiir. Suur nõudlus oli soolaste ampsude, näiteks seenepirukate järele.

“Õhtuks saime päris korraliku raha kokku,” rõõmustas Reinem, lisades, et esialgsetel andmetel jätsid ostjad kohvikusse kokku 1500–1700 eurot. Küpsetiste müügist teenitud raha annetab Ouman MTÜ-le Minu Unistuste Päev.

“Soovime, et see raha tuleks kindlasti Saaremaale tagasi – kas mõnele Saaremaa lapsele tema unistuste päeva korraldamiseks või puuetega laste jõulupeo korraldamiseks,” rääkis Reinem.

Külaliste üle ei pidanud arvet ka Suur-Põllu tänaval tegutsenud RT 14 ehk rahvusvahelise Round Table’i Saaremaa klubi heategevusliku kohviku meeskond. “Rahvast käis päris palju, vaba hetke meil naljalt kellelgi polnud,” märkis klubi laekur Kaupo Kongas (fotol).

Kogu kohvikupäeva kasum – 725 eurot ehk pea kaks korda rohkem kui mullu – on mõeldud Kallemäe koolile. “Kool ise otsustab, mille jaoks seda raha kõige rohkem tarvis on,” lausus Kongas.

RT 14 kohvikus pakuti külastajatele juba mullusest tuttavaid hõrgutisi, näiteks klubiliikme Margo Vahteri valmistatud tortillasid ja Kaupo Kongase küpsetatud BBQ-liha, samuti magusaid suupisteid, mis olid klubiliikmete kaasade ning Kallemäe kooli klassiõpetaja ja eripedagoogi Annika Pihli kätetöö.

“Pärast sellist toredat päeva pole kahtlustki – järgmisel aastal teeme kohviku jälle lahti,” rääkis Kongas.

Print Friendly, PDF & Email