Luise Veversile kolmevõistluses Eesti meistri tiitel (15)

Luise Vevers ja Ruudi kolmevõistluse koolisõidu etteastet tegemas.

FOTO: Külli Tedre- Gavrilov

Niitvälja ratsakeskuses laupäeval toimunud Eesti meistrivõistlustel ratsutamise kolmevõistluses juunioridele võitis Saare ratsakeskuse esindaja Luise Vevers kuldmedali.

Kolmevõistluses, kus võisteldakse maneežisõidus, takistussõidus ja krossis, olid kolm paremat Luise Vevers ja Ruudi (Saare ratsakeskus) 35,1; Kati Sõer ja A Marina (Nõo ratsaklubi) 40,7 ning Elise Sõrmus ja Hello Kitty (Tondi RSK) 43,4 punktiga.

“Jäin kõikide aladega väga rahule,” tunnistas Luise Vevers. “See oli ilus punkt selle aasta kolmevõistluse lõpetamiseks. Takistussõiduga võrreldes on see ala keerulisem, sest sa pead oskama tehniliselt palju rohkemat. Vaja läheb oskusi, enesekindlust, tahtejõudu ja julgust.”

Vevers ütles, et takistussõidus saab sõita ka siis, kui ise veel väga hästi ratsutada ei oskagi ning võib olla ka õnne, et midagi maha ei tule ja saabki oma koleda sõiduga võidu. “Kolmevõistluses on kolm erinevat ala ja igaühte tuleb sõita ka erinevalt,” märkis ta. “Juba läbitud ala emotsioonid tuleb seljataha jätta ja keskenduda järgmisele alale nagu uuele võistlusele.”


Jaagup Kallas kvalifitseerus maailmameistrivõistlustele

Saare ratsakeskuse ratsutaja Jaagup Kallas läbis Poolas Sopotis edukalt kvalifikatsiooni ja tagas koha 18.–21. oktoobril Prantsusmaal toimuvatele kolmevõistluse maailmameistrivõistlustele.

Et oma ala maailma paremikuga võistlema saada, tuli Jaagup Kallasel teha hobusel Aspirin kaks vigadeta kvalifikatsiooni. Esimene Valgevenes tal õnnestus, Soomes tuli krossil eksimus sisse ja Poolas oli taas puhas sõit.

“See, et ma sain maailmameistrivõistlustele, on kahtlemata minu karjääri tipphetk,” rääkis Jaagup Kallas, kellele sellel tasemel võistlus on esmakordne.

“Kvalifikatsioonis ei käinud võistlus kohtadele, vaid puhtale sõidule, tõestamaks, et oled võimeline sealsel raskel rajal hakkama saama.”

Maailmameistrivõistlustel ootab Jaagup Kallast ja Aspirini ees 5,5 km pikkune kross, kus on vaja ületada vähemalt 35 tõket, üle 30 süsteemi vees, põõsastes ja erineval maastikul. “Ega ma päris täpselt teagi, mis seal ees ootab, aga eesmärk on tulla 20 sekka, 30 hulgas oleks rahuldav,” märkis Jaagup Kallas, kellel tuleb hakata rinda pistma vähemalt poolesaja konkurendiga.

Print Friendly, PDF & Email