Tuule Grupp sõlmis hiinlastega suure koostööleppe (18)

TULEVIKU TARVIS: Dongbao piirkonna vanem Liu Zhenjun ja Saare Ereki juhatuse liige Kaarel Väer allkirjastasid koostööleppe Saaremaa vallavalitsuses, kus sündmuse tunnistajateks olid lisaks ülejäänud Hiina delegatsioonile ka Kristjan Leedo, vallavolikogu esimees Tiiu Aro ja vallavanem Madis Kallas.
MAANUS MASING

Saarlaste ja hiinlaste vahel allkirjastatud koostöölepe oli esimene samm mahukast ja pikaajalisest investeeringuplaanist väljaspool Eestit. Teine suur samm astutakse täna, kui saarlased avavad Hiinas Jingmeni linnas puitmajade tehase.

Osalt just seetõttu külastas hiljuti Kuressaaret Hiina linnavalitsuse delegatsioon Hubei provintsist Jingmenist. Kohast, kus Tuule Grupp oma investeeringuid teoks tegemas ongi. Kristjan Leedo, projekti Saaremaa-poolne juht ja seni vaid Saaremaal puit- ja elementmajade tootmisega tegelenud Saare Ereki nõukogu liige tõdes, et värskelt allkirjastatud lepe on oluline koostöö jätkamiseks hiinlastega.

Nimelt on Dongbao piirkonnas asuvas Jingmeni linnas tegelikult juba pool aastat tegutsenud Tuule Grupi kontserni kuuluv Saare Ereki puidust elementmajade tööstus, mis kannab kaubamärki Saaremaa Houses. Kohapeal nullist püsti pandud tehas, kus tootmine täies hoos, avataksegi pidulikult täna.

Leedo tõdes, et Hiina delegatsioon on kogu ettevõtmise osas äärmiselt optimistlikult meelestatud ning ilmutas seega Eestist tuleva investeeringu osas märkimisväärset entusiasmi.

Jingmeni linnapea Sun Bing kinnitas, et Jingmen, mis on üks esimesest kolmekümnest linnast Hiinas, kus puitmajade tootmist siin toetatakse ja propageeritakse, kavatseb seda tegema hakata ka terves riigis laiemalt.

Dongbao piirkonna vanem Liu Zhenjun tõdes aga, et nende Saaremaa külastuse põhieesmärk oli saada Tuule Grupi kontserni kuuluvate ettevõtetega lähemalt tuttavaks, et leida tulevikuks teisigi võimalikke koostöökohti. “Mis puudutab puitu ja puitmajade tootmist Hiinas, siis ses osas on koostöö juba kenasti käima läinud,” kinnitas ta. Et asi oleks kindel, sõlmitigi Kuressaare visiidi ajal tulevikku silmas pidades spetsiaalne lepe.

Kristjan Leedo sõnul on Tuule Grupp asjade senise käiguga rahul ja loodab, et koostöö hiinlastega kestab pikka aega.

Print Friendly, PDF & Email