Vätta rahvas tahab lisapakendikonteinerit (3)

Vätta külade selts soovib veel ühte pakendikonteinerit, kuna ühest jääb selle piirkonna inimeste vajaduste rahuldamiseks väheks.

Vätta külade seltsi juhatuse liige Margit Malk ütles, et probleem tekib suvel, kui on rohkem inimesi. “Talvel, kui suvitajaid pole, tuleme ilusti toime, aga muidu on pakendikonteinerisse pandud asju, mis ei peaks seal olema,” lausus ta. “Kui meil elab muidu 400 inimest ja suvel see arv kahe-kolmekordistub, siis jääb ühest konteinerist väheks. Selle kohta, mida keegi pakendikonteinerisse paneb, külaselts kahjuks ülevaadet ei oma ning vastutada ei saa.”

Vätta seltsimaja juures on praegu paberi- ja papi-, pakendi- ning klaasikogumise konteinerid. Selts on omalt poolt paigaldanud konteinerite juurde teadetetahvlid. Nüüd otsib vald uuele pakendipunktile kohta.

“Seltsimaja juurde see lihtsalt ei mahu, aga kuna meie piirkond on hajaasustusega, siis võiks see olla poolsaare otsas Suure-Rootsi küla kandis, kus elab ka palju inimesi, kellel oleks nii lihtsam oma prügist lahti saada,” leidis Margit Malk.

Saaremaa vallavalitsus koos pakendiorganisatsioonide TVO ja EPR-iga plaanib katsetada Eestis ainulaadset süsteemi, kus pakendite kogumine toimub vaid tekkekohal. Tänu uuele teenusele saab kodanik kodu juures ära anda kõik oma pakendijäätmed, olenemata materjalist.

Kui eramajapidamine kasutab pakendijäätmete üleandmiseks u 200-liitrist pakendikotti, kuid koju on tekkinud ka suuri pappkaste, siis pole ilmselt mõttekas neid selle koti sisse panna, vaid need saaks üle anda lahtiselt, kuid kokkupressitult.

Print Friendly, PDF & Email