Kaubamärgi #Pillirookõrs all koos Grete Riimiga pilliroost joogikõrsi tootev Saaremaa valla kultuuri- ja spordiosakonna juhataja Mihkel Tamm on veendunud, et Saaremaa võiks olla kilekotivaba saar.
Eesti Päevalehes Tammest ja tema tegemistest ilmunud artiklis arvab ta, et kilekotivabaks saamisel on küsimus harjumustes ja mõtteviisis. “Mulle tundub, et inimesed nagu häbeneksid oma taaskasutatavat poekotti, aga sellest hakkame tasapisi üle saama,” vahendab Päevaleht Tamme arvamust. Ta tunnistab, et see, mis toimub poodides ja kohvikutes, on jäämäe veepealne osa.
Kas sellised ärimehed ikka sobivad vallavalitsusse tööle? Paar kuud tagasi oli töö ajast ja töö e-maililt mingeid hinnapakkumisi uurinud.
Minagi mõtlen kuidas sellistel meestel on aega firma, pere ja harrastuste kõrvalt kusagil vallavalitsus istuda? Minul küll pole!!! Netis kommimine on mul harrastus. Nagu jooksmine.dh
Ka plasttaaraga tuleks midagi ette võtta. Ühekordseid topsikuid, taldrikuid ja pudeleid ning karpe on rohkemgi kui kilekotte.
Milles küsimus vôtku ära müügist oma kilekotid ja asi ants. Niikuinii võtavad enamus kilekoti puhtalt harjumusest, vaatamata et paberkott maksab palju vähem.
Huvitav kui ohutud on need pilliroost valmistatud joogikõrred väikelastele, kas on tehtud mingeid katseid kas on läbitud kontroll nende ohutuse suhtes.
Pigem on viga kogumissüsteemis, et kilekotid ja muu pask loodusesse sattuvad.
Praegu saan oma kokkukogutud segapakendid ära visata kogumiskonteinerisse vana kulunud kilekotis, mis koos pakenditega läheb taaskasutusse.
Iga lollusega ei ole vaja kaasa minna, neid lolle niigi palju, pigem elada loodust mitte reostavalt koos plastkottidega!
Tahtsin praamil TÕLL osta tassi teed. Ei leidnud kruusi, neiu vastas, et meil on ümberkorraldused ja on ainult pisike kohvitass või tiba suurem plastiktops!!!!
Hinnast ei räägigi! Kes selle hanke võitis?
LOLLAKAS!
Millises poes paberkott kilekotist odavam on?
kumb ta siis on -vallaametnik või kõrremees???????????
Jätke need kilekotid ometi rahule, eestlane on seaduskuulekas ja viskab need prügikasti. Meie prügifirmad ei vii oma kogutud prügi mere äärde ja puista oma sodi ookeani. Olen lugenud, et Filipiinidel ja teistel sealse kandi riikides asjad just nõnda pidavat käima.
Vot just põhimõtteliselt igas normaalses toidupoes. Ja juba aastast 2016.
kodus on prügikoti ikka vaja.
et siis kilekotti ei osta, aga ostan mustad prügikotid?
mille poolest see ekstra prügikotti ostmine “ökom” on??
(praegu läheb poekott prügikotiks. kasutades riidest kotte, pean hakkama prügikotte ostma – milles seisneb siin kasu loodusele?)