Arendaja tahab Illiku laiu maismaast kanaliga eraldada (10)

Orissaare külje all asuva Illiku laiu arendaja soovib süvendada maismaa ja laiu vahele kanali, mis võimaldaks seal ka paadiga sõita.

MTÜ Piidivabrik juhatuse liikme Paap Uspenski (fotol) sõnul oleks väga põnev, kui laiule pääseks üle silla ning inimesed saaksid näiteks aerupaadi või kanuuga ümber laiu sõita. Kanali rajamine muudaks laiu atraktiivsemaks olukorras, kus see on muutumas juba maismaa osaks ning eraldatuse võlu on ära kadumas.

Et säilitada Illiku laiu miljööväärtus, tuleks Uspenski sõnul puhastada kaldad järjest enam pealetungivast pilliroost.

Suvise muusikafestivaliga I Land Sound tuntust kogunud Piidivabrik peab jätkuvalt plaani süvendada laiul asuv sadam ja taastada selle lähedal Titerand. Ideid on teisigi. Arendades kohvikukultuuri ja avades kunagises Orissaare internaatkoolis majutusasutuse, loodavad arendajad voolida Illiku laiust tõmbenumbri, kus on koos kunst ja kogukond.

Aasta tagasi esitas Piidivabrik tollasele Orissaare volikogule laiu võimaliku kolmeetapilise arendusplaani, mille kogumaksumus oli tollal 700 000 eurot. Sellest 75% loodetakse saada erinevatest meetmetest EAS-i ja PRIA programmide kaudu.

Print Friendly, PDF & Email