3500 õppurit läks tarkuseteri otsima

1. SEPTEMBER: Saaremaa ühisgümnaasium alustas oma kooliaastat rongkäiguga lossi hoovi, kus peeti avaaktus.
Maanus Masing

Saaremaa valla munitsipaalkoolides alustas tänavu sügisel õppetööd 3381 (maakonnas kokku 3558) õpilast, neist esimeses klassis 313 (maakonnas kokku 330).

“Uhke ja liigutav tunne oli,” ütles Saaremaa vallavolikogu esimees Tiiu Aro, kes jälgis Saaremaa ühisgümnaasiumi (SÜG) 1. septembri rongkäiku lossihoovi pargi veerelt. Tiiu Aro on SÜG-i 52. lennu vilistlane.

Sel sügisel läksid 10. klassi noored, kes jäävad SÜG-i viimaseks, 103. lennuks, sest 2021. sügisel alustab tegevust riigigümnaasium. “Loodetavasti ei kao SÜG-i traditsioonid ka riigigümnaasiumis,” avaldas Tiiu Aro lootust, rõhutades oma lossihoovis peetud kõnes õppimise tähtsust. “Haridus määrab meie elus väga palju ja koolis pannakse edasisele elule vundament,” ütles ta.

Abivallavanem Helle Kahm andis vallavalitsuse poolt kooliaasta alguse tervitused üle nii Vanalinna koolile kui ka Kuressaare gümnaasiumile, rõhutades, et koolis saadud teadmised ja oskused koostööd teha on väärtuslik kogemus, millesse ei tohi suhtuda kergekäeliselt.

“Ma soovin, et sellel kooliaastal ettetulevad ülesanded annaks teie mõistusele piisavalt tegemist, et läbi selle leiaksite ülesse tarkuseterad, mida kogu elu kaasas kanda,” lausus Helle Kahm Kuressaare gümnaasiumis peetud kõnes.

Kuressaare gümnaasium ja Vanalinna kool on Helle Kahmi sõnul oma suuruselt erinevad, üks neist väike ja turvaline perekoolilaadne õppeasutus ja teine Saaremaa suurim kool oma rohkem kui tuhande õpilasega.

“Olenemata koolist, tunduvad esimesse klassi astujad alati nagu äraeksinud värvukeste parv, nii siirad, nii püüdlikud ja ärevad. Tahan uskuda, et igaühel neist läheb hästi ja nad saavutavad just selle, nende jaoks õige tulemuse. Tuult tiibadesse!” soovis abivallavanem.

Merike Pitk

Print Friendly, PDF & Email