Võrkpallinaiskond Saaremaa hakkab mängima meistriliigas

VÕIT KÄES: Järjekordne vastane on alistatud ja rõõmupidu võib alata.
ALVER KIVI

Viimased aastad Kuressaare naiskonna nime all Eesti võrkpallimeistrivõistluste esiliigas mänginud võistkonnast saab Saaremaa ja mängima hakatakse meistriliigas.

“Suve algul oli Saaremaa naiskond olukorras, kus tekkis küsimus, kas järjepidev esindamine Eesti võrkpallimaastikul saab veel jätkuda või mitte,” rääkis võistkonna eestvedaja Kristi Põld. “Mitu naiskonna senist liiget teeb mängimises väikese pausi ja nii jäi järele vaid viis naist. Selleks, et naiskond siiski püsima jääks ja Saaremaa oleks Eesti võrkpalliliigas esindatud, võtsime endale abiväge mandrilt.”

Läbi aegade on Saaremaa spordikoolist sirgunud häid mängijaid, kes on nii Eestis kui ka Eestist väljaspool Saaremaad hästi esindanud. Välja saab tuua Anne Poopuu, Aigi Uljase, Eva Ljubetski, Liisel Nelise, Kaisa Õunpuu, Kadi Mägi, Maali Kanemägi ning õed Eliisa ja Nette Peidi.

Kristi Põld ütles, et järjepidevust peaks ikka hoidma. “Usun, et Saaremaa naiskonna eksisteerimine on aidanud ja aitab kaasa nii mõnegi spordikooli õpilase arengule ja on hüppelauaks suurde võrkpalli,” leidis ta.

Põld märkis, et naiskonna järjepidev osalemine Eesti erinevatel tiitlivõistlustel hoiab võrkpallinaisi veel selle ala juures. “Varem on naisi ja ka tüdrukuid motiveerinud võrkpalliga tegelema see, et iga kahe aasta tagant saaks kodusaart esindada Saarte mängudel,” lausus ta.

“Paraku kolmedel järgmistel mängudel saalivõrkpall spordialade nimistusse ei kuulu. Naistele ja tüdrukutele tuli leida uus väljund ja selleks on nüüd osalemine meistriliigas.”

Kogenud võistkond

Meistriliigas osales Saaremaa naiskond ka üle 20 aasta tagasi, kuid siis tuli aastateks paus, kuni alustati mängimisega rahvaliigas. Seejärel mängiti esiliigas, kus kevadel võideti hõbemedalid ja nüüd naastakse taas Eesti meistrivõistluste meistriliigasse.

Kokku on saadud naiskond, kus on kogenud meistriliiga mängijaid, heal tasemel esiliiga mängijaid ning parimad Saaremaa spordikooli kasvandikud. Selline võistkond andis piisava kindlustunde, et otsustada taas meistriliigas osaleda.

Eelmise aasta naiskonnast on uuel hooajal jätkamas Janne Järvalt, Andra Vabar, Cristin Lepp ning noored Kätriin Põld ja Maike Kadaja. Aastase pausi järel on jälle valmis platsile jooksma Maria Varik ning oma kogemustega on sellel aastal nimekirjas ka Saaremaale naasnud Kaia Piipuu.

Ülejäänud mängijate nimesid ei soostunud Kristi Põld veel avalikustama, kuid lubas teha seda lähiajal. Tema sõnul jäävad Saaremaal olevad mängijad treenima siia ja ülejäänud treenivad Tallinnas. Kokku saadakse mängudeks.

Kellest saab aga naiskonna peatreener ja kes võtab vastutuse tulemuste eest, seda Kristi Põld esialgu veel ei öelnud. “See inimene on olemas ja ka tema nime avalikustame lähiajal,” sõnas ta.

Naiskonna juures jätkab ka eelmisel hooajal mängiva treenerina võistkonda juhendanud Raili Sepp, kes algaval hooajal keskendub ainult abitreeneri ametile, olles naiskonna treener Saaremaal treenivatele palluritele.

“Saarlastel on väga vahva endiste Siina Sillarti õpilaste punt, keda toetavad Ene Kase kasvandikud ja oma tuge pakuvad ka Toivo Lepa neiud,” rääkis Raili Sepp. “See kooslus on hakanud ühtsena toimima. Ennekõike ootan algavalt hooajalt seda, et mängijad saaksid rohkesti kogemusi, et nende eneseusaldus suureneks ja et nad suudaksid oma võimed realiseerida.”

Sepa sõnul on miinuseks kindlasti see, et terve võistkonnaga ei saa igapäevaselt treeninguid üheskoos teha. “Tõenäoliselt saabki Saaremaa naiskonna jaoks põhiküsimuseks see, kuidas võistkond ühiselt hingama panna,” nentis ta.

Sihitakse medalit

Eesti naiste meistriliigas osaleb tänavu seitse naiskonda: Tartu Ülikool Bigbank, TTÜ/Tradehouse, Kohila, Saaremaa, Võru/Familia VK, Audentes ja Tallinna Selveri noortega mängima hakkav Tallinna Ülikool. Balti liigas löövad kaasa Tartu ja TTÜ.

Eesti võrkpalli kõrgemas seltskonnas kaasamängimine nõuab siiski esiliigast enam ressursse ja suuremat eelarvet. Kristi Põld on hooaja eel enesekindel, kuid toetajaid esialgu avalikustada ei soovi. Omapoolset abi on lubanud siin ka Saaremaa vald.

Kui Kristi Põllu sõnul on eesmärgiks medal, siis Raili Sepa hinnangul on tulemusi siiski keeruline ennustada, sest teiste võistkondade komplekteeritus on veel teadmata. “Oma mängijad proovin saata igale mängule selle teadmisega, et pärast mängu saaksime väljakult sirge seljaga lahkuda, sest enam paremini ei saanud. Usun, et sellel hooajal saab meie tugevuseks olema entusiasm ja tahe mängida maksimaalse pingutusega,” lausus ta.

Print Friendly, PDF & Email