Saaremaa koolilapsi veab Harjumaa ettevõte (6)

Saaremaa valla õpilasliinide teenindamiseks korraldatud hankel sai suurema osa liine algavaks õppeaastaks enda kätte Harjumaa bussiettevõte OÜ Arne Auto.

“Tulin sõtta ja näe võitsin,” ütles OÜ Arne Auto juhataja Arne Arumetsa, kelle bussid hakkavad teenindama Kärla ja Aste kooli õpilasliine ning sõidutama Kuressaare Vanalinna kooli ja Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilasi Upale tööõpetuse tundidesse.

Saaremaa vallavalitsuse õpilasliinide teenindamise hanke kümnele hanke osale laekus tähtaegselt seitse pakkumist. Seitsme firma konkurentsis tegi OÜ Arne Auto madalaima pakkumuse lausa kuuel hanke osal, mille teenindamiseks sõidavad bussid päevas maha vähemalt 160 km.

Ettevõtte pakkumised olid konkurentide omadest kohati poole madalamad, ulatudes sõltuvalt liinist 0,86–1,20 euroni (ilma käibemaksuta) ühe kilomeetri kohta.

Siiski ei teinud Arne Auto teenuse tellija hinnangul alapakkumist, vaid lepib väga väikese kasumimarginaaliga. Arne Arumetsa sõnul on igaühe oma asi, mis hinnaga ta teenust pakub.

Arumetsa sõnul saabusid tema kolm bussi Saaremaale eelmisel nädalal ja on bussijuhtide juures kodus. Küsimusele, milliste bussidega ta liinile tuleb, vastas ettevõtja: “Rattad all, ristkülik peal ja aknad ees.”

Arumetsa andis ka teada, et nüüd, kus ta on Saaremaal käinud ja saare meestega rääkinud, on tema arvamus saarlastest langenud. “Nad kiruvad üksteist nii, et vähe pole,” sõnas Arumets. “Varem ma arvasin, et nad hoiavad rohkem kokku, aga nad on hullemad kui mandrimehed.”

Lümanda põhikooli õpilasliine, mille kilometraaž on päevas 20 km, teenindab algaval õppeaastal Ranna Reisid OÜ, kes küsis ühe liinikilomeetri läbimise eest 1,45 eurot.

Saaremaa valla transpordinõunik Karl Tiitson ütles, et Leisi keskkooli puhul lahendatakse õpilaste sõidutamine maakonna liinibussidega, teiste maapiirkonnas asuvate koolide õpilasi teenindavad valla bussid või on transport korraldatud samuti liinibussidega.

Vedajad teenindavad Saaremaa valla õpilasliine õppeperioodil 1. septembrist 2018 kuni 20. juunini 2019. aastal.

Print Friendly, PDF & Email