Rauno Gull vormib tennises uut põlvkonda

MÄNGUHOOS: Noortest on seni edukaim olnud Grete Gull.
ALVER KIVI

Saaremaa Tenniseklubis on treener Rauno Gulli käe all harjutamas mitu tublit mängijat, kellel endal on tahtmine tennist mängida ja esimesed tulemusedki kätte saadud.

“Suvi on olnud teguderohke, teeme palju trenni ja käime palju võistlustel, nagu see tennises on, sest mida ilusam ilm, seda rohkem on võimalusi mängida,” rääkis Rauno Gull, kes teeb 12-aastaste noortega väga tõsist tööd.

Grupis harjutavad Kevin Lempu, Grete Gull, Ron Torn, Sten Markus Sepp, Henry Ink ja Kaia Kruus. Rauno Gulli hinnangul on positiivne see, et nad tahavad trenni teha ja pigem rohkem, kui plaanid ette näevad.

“Küsimus on selles, kuidas vanemad majanduslikult jõuavad, sest ega see kõik ole ju odav,” tõdes ta. “Aga nad on sellises vanuses, kus tulemused ei ole veel kõige olulisemad. Tähtis on tehnika selgeks saada, mäng ära õppida ja võimalikult palju võistluskogemusi omandada. Tahaks seda punti hoida, sest kui see peaks laiali minema, siis tuleks jääjatele natuke vanemad sparringu partneriteks võtta.”

Rauno Gulli sõnul on noorte mängijate perspektiivi ja võimalusi esialgu veel raske hinnata, sest murdekohad tulevad 14–15-aastaselt. “Siis selgub, kes jätkab võistlusspordis, kes jääb tõsiseks harrastajaks või kes tunneb, et see ala pole tema jaoks. Täna teeme ikka kõik selleks, et nad oleksid olemas ja saaksid võimaluse oma arengus samm edasi teha,” märkis Gull.

Samal ajal on olnud ka väga tihe võistlusperiood. Üks olulisemaid oli noorte Eesti meistrivõistlused, kus Grete Gull sai üksikmängus pronksi ja paarismängus hõbeda. Kevin Lempu medalit küll veel ei võitnud, kuid sai lohutusturniiri võidu ja paarismängus veerandfinaali koha.

“Pigem tahan näha, et nende mängutase tõuseb ja erinevatel rahvusvahelistel turniiridel mängimisega saadud kogemustega tekiks julgust juurde. Trennis on nad kõik tublid, aga küsimus on selles, kui palju keegi võistlustel oma võimetest välja mängib,” selgitas treener.

Rahvusvahelistel turniiridel on kõige rohkem käidud Baltikumis. Kevadel osaleti Itaalias U12 turniiril, kus Rauno Gull veel tulemusi ei oodanud, aga saadi nii võite kui ka kaotusi. Juuli lõpus mängiti Horvaatias Splitis Adriatic Cupil, kus Grete Gull sai lohutusturniiri võidu.

“Pilt näitab, et nendele, kes tööd teevad, ei ole ka Euroopas midagi võimatut,” leidis Rauno Gull. “Selle vanuse tipud ei käi enam koolis, nad on koduõppel ja teevad kaks korda päevas trenni. Nendega on väga raske konkureerida. Pigem tuleb püüda ennast tervena hoida ja käia palju võistlustel. Püüame asju õigesti teha, et 14–15-aastaselt juba mängima hakata.”

Samas maksab see kõik raha ning praegu on kõik puhtalt lapsevanemate rahakoti peal, mis teeb Rauno Gulli hinnangul asja keeruliseks. “Kadalipp on väga tihe, aga tegeleme sellega ja variandid on olemas kas siis mõnele üksinda või kogu pundile mingid summad taha saada,” selgitas ta.

Septembri alguses võistlevad noored nädal aega Viljandi U12 turniiril, kus on mängijaid üle Euroopa. “Sügisel tuleb vaadata ka mõne soojema maa, Türgi, Kreeka või Itaalia poole, sest muidu läheb rong lihtsalt eest ära,” märkis Rauno Gull.

Print Friendly, PDF & Email