Liiklusõnnetus sadamas ja neli varastatud ratast

Läinud nädala jooksul sai politsei Saaremaal kokku 65 teadet. Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanema Meelis Juhandi sõnul toimetati politseisse 13 inimest, kellest kuus paigutati kainenema ja teistega oli vaja läbi viia erinevad menetlustoimingud. Joobeseisundis mootorsõidukijuhte kõrvaldati liiklusest viiel korral, lisaks teatati politseile kaheksast liiklusõnnetusest.

Üks viimastest avariidest juhtus aga pühapäeval kell 15.12, kui Kuivastu sadamas sõitis 20-aastane mees autoga vastu sadamakaid. Parvlaevale liikunud Toyota Avensisele, mida juhtis 39-aastane mees, sõitis 20-aastase juhitud Mercedes vastu paremat esinurka.

Pärast kokkupõrget jätkas Mercedes liikumist, sõitis edasi 41 meetrit ja peatus vastu kai serval olevat pollarit. Juhandi sõnul toimetati Mercedese roolis olnud noormees Kuressaare haiglasse ja juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks alustati väärteomenetlust.

Esimesel ja teisel koolipäeval suunas politsei oma põhitähelepanu aga koolide ümbrusesse ja seega oli Meelis Juhandil heameel tõdeda, et vähemalt sel ajal ei juhtunud ühtegi tõsist liiklusintsidenti.

Nädala jooksul saadi samas neli teadet jalgrataste varastamisest ning kõigi juhtumite osas on algatatud süüteomenetlus.

“Seoses kooli algusega ja jätkuvalt ilusate ilmadega osaleb liikluses hulgaliselt jalgrattaid,” märkis Juhandi, pannes jalgratturitele südamele, et oma sõiduriist tuleb ka lukustada, et raskendada pahatahtlikel kodanikel ratta varastamist. “Nii nagu lukustame kodust minnes oma majaukse ja autot parkides selle ukse, tuleb ka oma kaherattalist sõpra hoida,” lisas Juhandi.

Print Friendly, PDF & Email