Saarlaste kauaaegne kõrvatohtri-mure sai lõpuks lahenduse (2)

Septembrist alustab Kuressaare haiglas tööd pealinna suures erakliinikus tegutsev kõrva-nina-kurguarst Oliver Vaide (fotol).

“Põhimõte Saaremaal kohapeal arstiabi teenuste kättesaadavust ja hulka suurendada on mulle igati meelt mööda ja jõudamööda toetan seda isiklikult,” põhjendas dr Vaide oma otsust kõrvaarstita jäänud saarlastele appi tulla.

Tallinnas erakliinikus SA Kõrva-Nina-Kurguhaiguste Kliinik töötava tohtri sõnul on tal viimasel ajal Saaremaale rohkem asja olnud. “Tundub, et see saar ja Kuressaare ei olegi enam Tallinnast nii kaugel,” leidis dr Vaide, avaldades lootust, et tal õnnestub haiglaelu millegagi täiendada ja võib-olla midagi uut tuua. “Võimalik, et töö Kuressaares loob uusi võimalusi, millega polegi arvestanud – igal juhul ootan isegi huviga, mis ees ootab.”

SA Kuressaare Haigla juhatuse liikme Märt Kõlli sõnul teeb dr Vaide nii ambulatoorseid vastuvõtte kui ka lahendab kirurgilisi probleeme, näiteks eemaldab adenoide ja kurgumandleid, dreenib keskkõrva, teeb nina- ja ninakõrvalkoobaste operatsioone, samuti tegeleb ta Kuressaare haiglas uneaegsete hingamishäirete, norskamise, häälehäirete, kuulmise- ja tasakaaluprobleemidega.

Dr Oliver Vaide vastuvõtud toimuvad 6., 7., 14., 20., 21. ja 28. septembril. Vastuvõtule registreerimiseks on vajalik perearsti või muu eriarsti saatekiri.

Kuressaare haigla jäi kõrva-nina-kurguarstita tänavu juulis, kuna neli aastat selles ametis töötanud ukrainlasest tohter Olena Ostaptšuk kolis koos perega mandrile.

Print Friendly, PDF & Email