Pargi lasteaed sai nurgakivi (GALERII) (7)

BETOONI: Lasteaia juhataja Kai Jürlau kellutöö oskusi hindab tähelepanelikult Romiina Kurvits.
MAANUS MASING

Eile pandi pidulikult nurgakivi uuele Kuressaare Pargi lasteaiale, mis 1947. aasta 17. mail sai Saaremaa kõige esimeseks ning millest saab 2019. aasta jaanipäeval maakonna vanim, kuid kõige uuem lasteaed.

Vallavanem Madis Kallas ütles, et enne protsessi käivitumist käisid pikad arutelud teemal, kas ehitada uus maja samale kohale või hoopis linna äärde.

“Järgmised toimingud võtsid juba kauem aega ja algselt planeerisime juba tänavu avada, aga see oli võib-olla hea, et nii ei läinud ja saame nüüd veelgi parema,” lausus ta. “Tegu on mahuka projektiga, aga oleme laste- ja noortesõbralik linn ning iga euro läheb meie tuleviku heaks. Teeb rõõmu, et ka lasteaia inimesed on protsessi kaasatud ja nende nõuannetega on arvestatud.”

Pärast esimese hanke nurjumist korraldatud Pargi lasteaia projekteerimis- ja ehitustööde uuele hankele tegid parima pakkumuse ühispakkujad Tesman Ehitus OÜ, AS Level, AS Tesman ja Ösel Projekt OÜ.

Nende pakkumus oli 3 348 032 eurot, millele lisandub käibemaks ja tellijapoolne reserv 5 protsenti.

Lasteaia arhitektuurikonkursi võitis KARISMA Arhitektid OÜ (autorid Risto Parve, Kai Süda, Heldi Jürisoo, Martin Kinks, Margit Valma) võistlustöö nimega “Kas pardid räägivad?”.

Print Friendly, PDF & Email