Vald tõmbas lasteaia kohamaksu muutmisele pidurit (9)

Saaremaa vallavalitsus tegi vahetult enne eilset volikogu istungit ettepaneku võtta päevakorrast maha punkt, mis puudutas lasteaia kohamaksu kehtestamist. Veel teisipäeval oli vallal plaan lükata eelnõu teisele lugemisele, kuid nüüd otsustati täiesti otsast alustada.

Saarte Hääl tõi teema esile kolmapäevases lehes, kus kirjutas, et Kuressaare lapsevanematele tähendaks see kohamaksu tõusu 35 euro võrra aastas. Tuulte Roosi lasteaia hoolekogu esimees Teet Varik ütles lehes, et see tuleb talle täieliku üllatusena. Mingit arutelu tema sõnul toimunud ei ole.

Valla haridus- ja noorsootöö osakonna juhataja Raivo Peeters tõdes, et eelnõu tekitas väga palju küsimusi ja erinevaid arvamusi, mille üheks põhjuseks on avalikkuse vähene informeerimine.

“Seega otsustasime, et enne volikogusse minemist tuleb selle eelnõuga veel tööd teha. Lähiajal kutsume lasteaedade direktorid ja hoolekogude esindajad kokku ning arutame nendega põhiseisukohad veel kord läbi,” ütles Peeters, avaldades lootust, et selle eelnõu saab uuesti esitada volikogu oktoobrikuu istungile.

Print Friendly, PDF & Email