Kuressaare piiskopilinnus pulmaliste seas populaarne (6)

KODUSAAREL: Gert ja Riina Põlluäär pidasid oma pulmapeo Tehumardil.
EGON LIGI

Rahvastikutoimingute peaspetsialisti Avo Levisto sõnul on Kuressaare linnus saanud abielude registreerimisel, kui tegu on suurte pulmadega, küllaltki populaarseks.

“Kuressaare loss on traditsiooniliseks abielude registreerimise kohaks saanud suurte pulmade korral, kuna saja külalise puhul pole neid mujale panna lihtsalt,” selgitas ta.

Levisto hinnangul on sel suvel sõlmitud abielusid 50 ringis. “Viimase aja trend on see, et pruutpaar tuleb kahekesi seda ametlikku toimingut tegema, et rahvast mitte kahte kohta vedada. Pidu toimub hiljem kuskil mujal,” lisas ta.

2002. aastast abielusid sõlmiva Levisto sõnul on järjest rohkem tööd notaritel. “Notarite sõlmitud abielude arv on kasvanud, meil on nagu vähem koormust sel suvel,” tõdes ta.

Avo Levisto on enda sõnul saanud abielusid registreerida ilusates kohtades, kuid ta märkis seejuures, et linnast kaugemal pole tal ühte ja samasse kohta mitu korda vaja olnud minna. Kõik paigad on olnud erinevad.

Abielusid sõlmima on teda kutsutud nii taluõuedele, vanadesse mõisatesse kui ka mere äärde. “Kord sooviti, et me tuleks Viirelaiule, kuid seda ei saanud me teha. Esiteks toimus see pühapäeval, mil me ei käigi väljas, teiseks oli meil laupäeval juba midagi ees,” meenutas Levisto. “Teised kohad on olnud sellised traditsioonilisemad.”

Notar Marika Leis ütles, et abielusid registreeritakse väga erinevates kohtades. “Lossist mereääreni, kõikvõimalikud turismitalud ja mõisad,” tõi ta näiteid. Armunuid on ta paari pannud ka vihma käes ning Sõrve sääre tipus.

Heidi Tiik, kes pakub Rahtla külas Andruse talus küüni rentimise võimalust, rääkis, et nende juures peeti selle suve jooksul pulmi kuuel korral. “Eks suvel ole inimestel ikka suurem huvi, kuid ei oska öelda, kas see on eelmise aastaga võrreldes kasvanud,” sõnas ta.

“Ma olen kuulnud, et saarel napib toitlustusvõimalusi ja pulmaisade puudus pidi ka olema,” märkis Avo Levisto. “Tean, et üks firma pidi toitlustust tellima mandrilt, kuna ei olnud muud võimalust.” Kõige populaarsemad pulmaisad on tema sõnul aga Urmas Lehtsalu ja Meelis Juhandi.

Print Friendly, PDF & Email