Hirvejaht algab siiski homme (9)

Saare maakonna jahindusnõukogu jõudis eile kokkuleppele hirve ja põdra küttimismahtude osas, mis võimaldab hirvejahti alustada tavapärasel ajal ehk 1. septembril.

Jahindusnõukogu esimees Olav Etverk ütles Saarte Häälele, et tuginedes praegu kehtivale seadusandlusele, lepiti käesoleval jahihooajal hirvede minimaalseks küttimismahuks 1523 ja põtradel 361 isendit. See ei tähenda tema sõnul siiski, et maaomanikud on oma varasemast soovist viia hirvede küttimismaht 1700 isendi peale taganenud.

Etverk selgitas, et üks metsa- ja maaomanike katusorganisatsioon plaanib esitada jahieeskirja muudatusettepaneku, millega pikendataks punahirve küttimisperioodi aprilli lõpuni ehk kolme kuu võrra ja seda ennekõike kahjustuskohtades. Saaremaal on jutt talirapsi põldudest.

Seetõttu sisaldab kokkulepe ka klauslit, et üldine eesmärk on Saaremaal kevadeks küttida minimaalselt 1700 punahirve. “Me loodame väga, et jahieeskirja muudatus jõustub ja jahimehed saavad veebruaris, märtsis, aprillis küttida juurde veel 170 kuni 200 looma. Ühel hetkel tuleb paraku lagi ette nii ajaliselt kui ka n-ö torude osas,” tõdes Etverk. Pikenev jahiperiood annab aga võimaluse hirvesid rohkem küttida ja nii saab ka maaomanike soov täidetud.

Etverk nentis, et kõige halvem variant oleks olnud see, kui hirvejahi algus oleks edasi lükkunud. Oht selleks oli olemas, kuna kuu aja eest toimunud jahindusnõukogu koosolek läks maaomanike ja jahimeeste eriarvamuste tõttu lõhki.

Print Friendly, PDF & Email