Vald hakkab reformima teenuskeskuste koosseisu (15)

Jüri Linde

Saaremaa vald kavatseb reformida teenuskeskuste isikkoossisu ja loob ülevallalise kommunaalettevõtte.

Abivallavanem Jüri Linde sõnul plaanivad nad endise Lääne-Saare valla kommunaalasutuse Lääne-Saare Haldus ja Leisi kommunaalameti baasil luua kogu valda teenindava kommunaalettevõtte Saare Haldus. Sellega seoses liiguvad praegu osavaldade teenuskeskuste juures tegutsevad remondimehed, kalmistuvahid ja haljastustöötajad uue loodava kommunaalettevõtte koosseisus. Uus ettevõte hakkab tööle kas aastavahetuseks või järgmise aasta poole pealt, ütles Linde.

Tuginedes valla kaheksa kuu pikkusele töökogemusele, lähevad ümbervaatamisele ka praeguste teenuskeskuste koosseisud. “Keegi teenuskeskusesse ikka jääb, seda ei saa öelda, et üldse kedagi ei jää,” sõnas abivallavanem. Ka ei lõpeta ükski kümnest teenuskeskusest abivallavanema kinnitusel tegevust. “Ühinemislepingus on kirjas, et need kümme jäävad ja saavad täidetud 2–4 inimesega.”
Küsimusele, kas teenuskeskuse juhi kohad kaovad, vastas Jüri Linde: “Kas nad jäävad edasi juhi nime all, seda on praegu raske öelda.”

Linde märkis, et vald annab täpsema info teenuskeskuste reformimise asjus siis, kui asi on küps. “Me ei taha, et välja läheb poolik info,” selgitas ta. Reformimisele läheb vallas ilmselt veel teisigi valitsemisvaldkondi.

Linde rääkis, et teenuskeskuste reformi taha takerdus praegu ka Leisi teenuskeskuse omal soovil lahkunud juhataja Eva Reseni koha täitmine. Kuivõrd teenuskeskuste struktuur läheb niikuinii ülevaatamisele ja teenuskeskuse juhi ülesanded kattusid osaliselt Leisi kommunaalameti omadega, pole uue juhi töölevõtmine valla hinnangul praegu pakiline. Endise juhi kohustusi hakkab osaliselt täitma Airi Toompuu ning osa valdkonnast katab Leisi kommunaalamet.

Teenuskeskuse juht jääb tööle võtmata vaatamata sellele, et Leisi osavallakogu ei kooskõlastanud vallavalitsuse poolt Leisi teenuskeskuse juhtimiseks pakutud varianti ja nõudis Leisi teenuskeskuse juhataja konkursi väljakuulutamist 2018. aasta augusti jooksul.

Print Friendly, PDF & Email