Suures Töllus peeti üle-eestilist talupäeva (5)

PARIM MAIUS: Tiitli pälvis saaremaine mustasõstra-piparmündisorbett, mida valmistab Maias Viiking. Pildil firma omanik ja jäätisemeister Veronika Kaidis.
Kristiina Tinn

Tuhanded põllumajandushuvilised kogunesid laupäeval Suure Töllu puhkekülla, et pidada maha 27. üle-eestiline talupäev.

Saaremaa Talupidajate Liidu MTÜ juhatuse liige Jaan Kiider rääkis, et üritus läks korda ning rahvast kogunes rohkem, kui arvata võis. “Rahvast oli palju ja Kuivastu maantee ääred olid autosid täis – eks neid oli Upa teeristist kuni Lilbi teeristini välja,” lisas ta. Kuna üritus oli tasuta ning piletimüüki ei toimunud, ei osanud Kiider täpset külastajate arvu siiski öelda.

Ürituse raames müüdi talutoidulaatadel maha hulk kaupa. Osteti nii kvaliteetset ja ehedat talutoitu kui hoolega tehtud käsitööd. Kiideri sõnul olid nii mitmedki müüjad juba paari tunniga kaubast lahti saanud.

Kohapeal anti üle ka parima talu ning parima talutoidu auhind. Nende tiitlite vääriliseks hinnati vastavalt Raplamaal asuv Vainu talu ning Männiku talu lambapiimajogurt. Lisaks autasustati aasta parimat noortalunikku, alternatiiv- ja tootmistalu ning jagati tunnustust mitmes eraldi tootekategoorias.

Emil Rutiku juhtimisel peeti arvamustelgis erinevaid teemasid hõlmav arutelu. Toimus ka allkirjakogumine avaldusele, mis puudutab Eesti lipuvärvide kasutamist toiduainetel.

“Praegune seadus võimaldab seda kasutada niimoodi, et kui on Eestis pakendatud, siis saab juba lipuvärvid peale panna. Praegu on päevakorras see, et seadust muudetaks nii, et see lubab lipuvärvide kasutamist ainult sellisel toiduainepakendil, kus ikkagi on Eesti tooraine,” selgitas Kiider, kelle sõnul eksitab praegune olukord tarbijaid.

Kohapeal sai nautida ka superstaar Uudo Sepa esinemist. “Uudo oli väga populaarne nii noorte tüdrukute kui ka vanemate prouade seas,” märkis Kiider.

Print Friendly, PDF & Email