Saarlased püüavad taas Eesti disainiauhinda (2)

Eesti disainerite liit annab taas välja Eesti disainiauhinda Bruno ning lootust on, et seekord võib see saarlastele tulla. Esindatud on nad kahe tootega elukeskkondliku toote disaini kategoorias.

Tiitlit püüab Saaremaa pilliroost valmistatud taaskasutatav komposteeritav joogikõrs – #pillirookõrs. Pilliroost kõrte autorid on elukaaslased Grete Riim ja Mihkel Tamm, kelle tegemistest on Saarte Hääl varemgi kirjutanud.

LOODUSE DISAINITUD: Pilliroost joogikõrte üks autoreist Grete Riim on õnnelik juba ainuüksi nominatsiooni üle.
ERAKOGU

Konkursil nominendiks saamine oli nende jaoks väga suur üllatus. “Panime end ise kirja, kuna lugedes Bruno konkursi kriteeriume tundsime, et meie toode võiks sinna ideaalselt sobida,” rääkisid noored.

Annavad viimase lihvi

“Kuid seda, et me päriselt ka nominendiks saame, me väga ei uskunud.” Grete ja Mihkli toodet disainib eelkõige ju loodus, nemad ise annavad sellele vaid viimase lihvi ning viivad seejärel inimesteni.

Üksnes nominendiks olemine on elukaaslastest kõrremeistrite jaoks suur tunnustus. “See aitab meie sõnumit aina kaugemale viia ning inimeste teadlikkust tõsta keskkonna teemadel ja just see meie eesmärk ongi,” kinnitasid Grete Riim ja Mihkel Tamm.

Teine samas kategoorias auhinda püüdev saarlane on Mihkel Mölder, kes varemgi kõnealusel konkursil isegi auhindu saanud. Tema töö kannab nime VOOG ning tegemist on nn preemiumklassi tugitooliga, mis on loodud lähtuvalt kliendi vajadustest ja soovidest. Ühes Mihkliga on töö autoritena märgitud ka Joonas Torim ja Marko Ala, kelle kirjelduste kohaselt selgus pikalt kogutud turusisendi tulemusena, et puudust tuntakse tugitoolist, mis oleks kauni disainiga, vastupidav, mugav ja toetaks ka selga. Voogi vorm on valmistatud kõrgsurvevalu tehnoloogial, mis tagab tooli pika eluea ja teeb selle väga mugavaks. Tehnoloogia võimaldab vormida seljatoe just nii, et see toetaks korralikult nii ala- kui ülaselga. Tugev metallraam muudab tooli vastupidavaks.

PIKK PROTSESS: Tugitooli, mille üheks autoriks on Saaremaalt pärit Mihkel Mölder, ideaalseks timmimisel valmistati sellest 38 prototüüpi.
OOT-OOT

Voog ise visandati paberile 270 korral ja valmistati 38 prototüüpi, enne kui leiti disain, kus tehniline ja esteetiline pool mängivad kõige tõhusamalt kokku. Disaineritel olid käed toote küljes kogu selle arenduse vältel.

Otsisid parimat lahendust

Saarte Häälele rääkis Mihkel Mölder, et Voog tugitool on väga pika ja põhjaliku disainitöö tulemus. “Hea ergonoomika, vastupidavuse ja esteetilise disaini tagamiseks tegimegi mitmeid prototüüpe ja lõputul hulgal erinevaid visandeid,” kinnitas ta.

Tema roll asja juures oli sama suur kui teistelgi disaineritel. “Tegime enamuse otsuseid koos, läbi katsete ja arutelude, et jõuda parimate võimalike lahendusteni,” sõnas Mölder. Võimaliku võidu osas ütles Mihkel Mölder: “Lootust on 50% – kas tuleb või ei tule.”

Konkursi auhinnafond on kokku 9000 eurot, mis jaguneb erinevate kategooriate vahel. Võitjad tehakse teatavaks auhinnagalal, mis toimub 14. septembril.

Print Friendly, PDF & Email