LUGEJA KIRI: Tipud said kokku Vilsandil

Vilsandi saarel toimus viie valla osavõtul 24.–26. augustini kokkutulek Tipud Kokku. Tipud saabusid neljast põhikaarest. Põhja-Eestit esindas Prangli saare rahvas Viimsi vallast, Ida-Eestit Vaivara Narva-Jõesuu linnast, Lõuna-Eesti esindajad olid Võrumaalt Rõuge vallast, Lääne-Eestit esindas Saaremaa vald ja meie vallast olid kohal vallavolikogu esimees Tiiu Aro, riigikogu ja vallavolikogu liige Urve Tiidus ning abivallavanem Helle Kahm. Kogu tippude ürituse keskne korraldaja oli Enno Uibo Murtud Rukkilille ühingust.

Ühingu toetusel avati Tolli talu seinal mälestustahvel meenutamaks hävitatud kodusid ja anti üle parima taastatud kodu seinaplaat. Kolme valla ja ühe linna osavõtul sõlmiti koostöökokkulepe edaspidiseks tegevuseks. Vilsandi rahvuspargi kauaaegsed elanikud ja töötajad Kadri ja Arvo Kullapere tutvustasid Vilsandi saare ajalugu. Kultuuriprogrammis osalesid kõik osalejad.

Jaan Tätte lauludes peab ikka võimas vägi olema, kui rahva seas istunud kaheaastane Paldiski poiss laulis kaasa kõik laulud. Rahvatantsuansambel Mõnusad sidus kultuuriprogrammi ühtseks tervikuks ja lõi mõnusa kodutunde. Prangli saare rahvas laulis oma saarest. Vaivara pani osalejad mõistatama, pakkudes iga mõistatuse juurde kolm varianti. Võrumaa mehed laulsid omas keeles, millest meil, saarlastel on raske aru saada, aga see rikastab üldist pilti. Koos Paldiski segakooriga said laulda ka teised programmis osalejad ja laulmist saatis ansambel Valleraa.

Vilsandi saar ja selle elanikud võtsid meid väga hästi vastu, siinkohal suur tänu Kulpri, Kusti, Lonna, Küti ja Tolli pererahvale ja bioloogiajaamale. Eriline tänu vilsandlastele, kes meid paljudes logistilistes kitsaskohtades aitasid: Karl, Margit, Jaan, Arvo, Marko, Tarvo, Anna-Maria, Harri ja saarevaht Aavo.

Saaremaa valla poolt tänan programmis osalejaid: Viimsi vald, Narva-Jõesuu linn, Rõuge vald, Jaan Tätte, ansambel Valleraa, Paldiski segakoor, rahvatantsuansambel Mõnusad, Murtud Rukkilille ühing, Kaitseliidu Saaremaa malev, Saaremaa ja Harjumaa naiskodukaitsjad, Saaremaa ja Harjumaa noored kotkad ja kodutütred.

Järgmine kord kohtume tuleval aastal Rõuge vallas.

Jaen Teär
Tipud Kokku Saaremaa koordinaator, Saaremaa vallavolikogu liige

Print Friendly, PDF & Email