Purjus juhid põhjustasid ka nädalalõpul liiklusõnnetusi (1)

Lisaks eilehommikusele traagiliselt lõppenud liiklusõnnetusele, kus hukkus 25-aastane mootorrattur, oli avariisid Saaremaa teedel ka läinud nädalalõpul.

Rainer Antsaar

Kuressaare politseijaoskonna juhi Rainer Antsaare sõnul juhtus kergemate tagajärgedega liiklusõnnetus reede öösel vastu laupäeva Leisi alevikus Orissaare-Leisi-Mustjala maantee 30. kilomeetril, kus alkoholijoobes ja juhtimisõiguseta 24-aastane mees sõitis sõiduautoga Audi A4 Avant lauges vasakkurvis paremale teelt välja vastu puud. Sõidukis viibinud 26-aastane naine sai kergemaid vigastusi ja tema toimetati Kuressaare haiglasse kontrolli.

Pühapäeval kella kuue ajal õhtul juhtus liiklusõnnetus Kuressaare-Sõrve maanteel Keskrannal, kus sõiduauto Audi sõitis teelt välja vastu puud. Selle liiklusõnnetuse tagajärjel Antsaare kinnitusel inimesed vigastada ei saanud. Alustatud on väärteomenetlus, kuna juhil tuvastati alkoholi tarvitamise tunnused. Politsei täpsustas, et juhtimiselt kõrvaldati 44-aastane alkoholi tarvitanud mees, kes peeti väärteo toimepanemises kahtlustatavana kinni.

Nädalalõpul alustati ka kaks kriminaalmenetlust lähisuhtevägivalla kuritegude uurimiseks ning kriminaalmenetlus naise suhtes, kes juhtis eelmise neljapäeva õhtul kella kümne ajal Kuressaare linnas sõiduautot Honda Civic, olles purjus.

Antsaar tunnistas, et nädala kokkuvõtet tehes on tal väga kahetised tunded meie liikluse osas. “Veelkord soovin liiklejatele toonitada, et oleme liikluses tähelepanelikud, mõtleme, mida teeme ja kas oleme eeskujuks oma lastele, kes nüüd nädala lõpus jälle kooli lähevad,” tähendas ta. “Liiklus on koht, kus meil tuleb üksteisega arvestada ja juba seetõttu, et meie juhtide sõidukogemused on väga erinevad.”

Print Friendly, PDF & Email