Püha Soobikus asub parim tervisespordirajatis (FOTOD)

SAARLASED JA PRESIDENDID: Viljandis auhindade üleandmisel jäid ühispildile EOK president Urmas Sõõrumaa ja vabariigi president Kersti Kaljulaidiga Grete Põldemaa, Maris Altmann koos pisitütrega, Eveli Nõgu ja Katrin Kalle MTÜ-st Pihtla Lapsed.
ERAKOGU

Eesti olümpiakomitee kuulutas tänavusteks parimateks tervisespordirajatisteks Püha Soobiku avastusteraja Saaremaal ja Võru rulapargi.

Auhind tubli tööga hakkama saanud MTÜ-le Pihtla Lapsed anti üle laupäeval Viljandis, kus president Kersti Kaljulaid premeeris kodukaunistamise konkursi parimaid.

”Regulaarne kehaline aktiivsus on oluliseks aluseks, et meie keha oleks tugev, tervis parem ja vaim püsiks värske,” lausus olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa. ”Tänavusel kauni kodu konkursil parimateks tervisepordirajatisteks valitud Püha Soobiku avastusterada ja Võru skatepark just neid eesmärke täita aitavad. Lisaks on tänavused auhinnatud liikumispaigad erilised selle poolest, et nende loomise juures alates ideest kuni teostuseni on olnud tihedalt kaasatud kohalik kogukond. See annab kindluse, et valmis sai just see mida sooviti ning rajatised leiavad aktiivset kasutust.”

”Nii suur tunnustus oli meile loomulikult üllatus,” ütles Saarte Häälele MTÜ Pihtla Lapsed juhatuse liige Katrin Kalle. ”Kui [MTÜ Saaremaa Kodukant juhatuse liige] Reet Viira meie avastusteraja Kauni Kodu konkursile pakkus ja komisjon seda vaatamas käis, ei osanud siis midagi arvata või loota.”

Kalle sõnul on 1. juunil avatud rada suve jooksul uudistamas käinud palju rahvast. ”Inimesed on käitunud väga korralikult, prügi loodusesse maha pole jäetud,” märkis Kalle.

Küll aga on MTÜ-s tegutsevad pered saanud ohtralt positiivset tagasisidet matkaraja kohta nii saarlastelt kui ka kaugematelt külalistelt. ”Et meil siin on ikka super koht, ilus loodus ja kihvt parv,” tähendas Kalle.

Talvel, kui piisavalt lund tuleb, saab Soobikus ka suusatada. ”Eks see rada sellise mõttega ju tehtud olegi, et seal saaks aastaringselt nii matkata kui ka sportida,” rääkis Kalle.

Püha kiriku lähedal asuval ligi kilomeetri pikkusel avastusterajal leiavad tegevust nii suured kui ka väikesed. Raja infot pakub ka Navicupi mobiilirakendus, mis annab võimaluse saada erinevates punktides rohkem teada piirkonna loodusliku rikkuse ja eripära kohta.

Katrin Kalle sõnul pole avastusterada siiski veel lõplikult valmis – seda on kavas tasapisi täiendada.

Eesti parima tervisespordirajatise valimisel hinnatakse pakutavaid liikumisvõimalusi erinevatele vanusegruppidele ja erinevatele raskusastmetele, kasutatavust erinevatel aastaaegadel, valgustuse olemasolu pimedal ajal, sobivust ümbritseva keskkonnaga, maastiku ja looduse eripäradega arvestamist, haljastuselementide kasutamist, kerget ligipääsetavust, põhiteenuste tasuta kasutamise võimalusi ja palju muud. Kuna üleriigilisel komisjonil oli raske eristada ühte parimat, otsustati tänavu välja anda kaks autasu.

Print Friendly, PDF & Email