Mihkel Räim võttis tähtsaima võidu

POODIUMIL: Mihkel Räim võiduhetke nautimas.
ISRAEL CYCLING ACADEMY

Reedel Belgias esmakordselt sõidetud Great War Remembrance Race võiduga vormistas jalgrattur Mihkel Räim oma elu esimese UCI ühepäevasõidu võidu.

“Seda emotsiooni on raske sõnadesse panna, vahepeal küsisin sõidu ajal endalt, kas on see kannatamine üldse väärt? Võin öelda, et jah, oli ja on küll!” tõdes Israel Cycling Academy rattur Mihkel Räim.

“Kannatasin terve päeva ning arvasin, et head nahka siit ei tule. Imestan, et suutsin sellises konditsioonis sihukese võidusõidu võita.”

Mihkel Räime sõnul pakkus võidusõit kõike, mida vaja ja ainult vihm oli puudu. Menüü sisaldas küljetuult, kruusateid, munakivi, teravaid lühikesi tõuse, kummipurunemist ja võitu. Kuskil 30. km suutis saarlane esimesel munakivilõigul kummi lõhkuda ja meeskonna auto oli väga taga, et teda aidata. Oma peas Räim juba mõtles, et kõik on kadunud.

Õnneks sai Mihkel Räim gruppi tagasi ja kui sõidetud oli 90 km, kasutas ta oma instinkte, hüppas paarile mehele sappa ja läinud nad olidki.

Eest sai ära 18 ratturit, kuid kunagi ei lastud vahet peagrupiga väga suureks. See püsis 45 sekundi – pooleteist minuti vahel.

Ees ootas veel üks raske munakivitõus Kemmelberg, mida kasutatakse ka sõidul Gent-Wevelgem ja 11 km enne lõppu oli üpris raske sile munakivilõik. “Enne Kemmelbergi ütles spordidirektor raadiosse, et hoiaksin silma peal Belgia meistril ning seda ma ka tegin, kuigi sisimas plaanisin natuke kastist välja mõelda,” selgitas Mihkel Räim.

“Kui kõik jälgivad teda, siis on tegelikult mul just võimalus kaardid enda kasuks mängida. Pidin lihtsalt tähelepanelik olema, et ta munakivil eest ei sõidaks. Tõusu alustasin tema taga ning kolmveerand tõusu kannatasin tuules ära, kuid siis sain kangi ja ta läks oma teed. Õnneks paar meest olid minuga ja asusime teda jälitama, üsna peagi olime jälle koos. Viimased 5 km uskusin, et jääme ette ja ma sõidan võidu peale.”

Lõpus nägi Mihkel Räim, et belglane on väsinud ja pigem peab silma peal hoidma poolakal. “Poolakas murdus, võttis hoo üles ning läks esimesena kurvi. Olin suhteliselt enesekindel, et olen temast kiirem ja nii ka läks. Minu esimene UCI ühepäevasõidu võit ja olen väga õnnelik!” võttis Mihkel Räim tulemuse kokku.

Print Friendly, PDF & Email