Soela sadam tellib hooneid vaid tipparhitektilt (4)

Viimastel aastatel jõudsalt arenenud Soela sadam saab peatselt ellinguhoone, mis on juba kolmas tipparhitekt Vahur Sovalt tellitud töö sadamas või selle ümber.

Vahur Sova möönis, et tema seotus ühe küllaltki nurgataguse paigaga ei ole võib-olla ehk tavapärane, aga tellija soovile tuleb vastu tulla. Sova projekteeritud on Soela sadama võrgukuur, rannamajad ja lähitulevikus ehitatav sadama ellinguhoone.

Sova sõnul soovib ta oma töödega keskkonda sulanduda ja käsitleb iga uut tööd ansambli võtmes. Põnevust lisab sadamale akvatooriumi süvendamise ainesest kuhjatud mägi, mis ühest küljest on tehislik, teisalt aga annab sadamas kummalisel kombel koduse tunde.

Kui Soela sadama võrgukuur ja rannamajad on juba kasutuses, siis paatide ja merepäästevarustuse hoidmiseks mõeldud ellinguhoone ehitus seisab veel ees. “See on väga oodatud asi,” ütles Soela sadama seltsi juhatuse liige Priit Nurk. Lisaks paatide ja tehnilise inventari hoiupaigale tulevad ellinguhoonesse ka saun, dušš ja sadamakapteni ruum. Hoone ehitus läheb maksma ligi 200 000 eurot, millest enamiku katab INTERREG Central Baltic Smart Marina programm ja omaosaluse Saaremaa vald.

Vahur Sova projekteeritud hoone valmib kas järgmisel või ülejärgmisel aastal sõltuvalt asjaajamise ja ehitushanke läbiviimise kiirusest.

Soela sadama seltsi, kes ühtlasi kannab piirkonna külaelu edendaja rolli, iseloomustab suur koostöövaim. Aastate jooksul on sadamas tehtud märkimisväärseid investeeringuid ja talgute korras hulganisti heakorratöid. Kui riik kuulutas seoses merekultuuriaastaga 2016. aastal välja konkursi väikesadamate arengu ja kogukondliku tegevuse tunnustamiseks, valiti kolme parima hulka ka Soela sadam. Aasta tagasi sai Soela sadam Alexela sadamatankla, mis Saaremaa põhjaranniku ainsa sadamatanklana leiab aktiivset kasutust.

Print Friendly, PDF & Email