Igor Gräzin peab lahkuma Muhu vallavolikogust (12)

Nimekas poliitik Igor Gräzin lahkub Muhu vallavolikogu liikme kohalt, kuna seadus ei võimalda europarlamendi saadikul volikogu töös osaleda.

“Võitlesin viimseni, et seda mitte teha, aga seadus takistab,” ütles Reformierakonna nimekirjas Muhu vallavolikogusse valitud Igor Gräzin, kellest 1. septembril saab Kaja Kallase asemel europarlamendi saadik. Riigikogu liikmel lubab seadus kohaliku omavalitsuse volikogu liige olla, kuid Euroopa Parlamendi liikmed on Gräzini hinnangul seaduseloojal kahe silma vahele jäänud. “Olles irooniline, võin öelda, et need kuus inimest, kes on europarlamendis, on nii väikesed ja neid on nii vähe, et riigikogu unustas nad ära,” sõnas Gräzin, lubades lähiajal esitada olukorra heastamiseks mitteametlikult vastava seaduseparanduse.

Gräzini sõnul üritas ta volikogu liikme koha säilitamiseks kasutada sellist nippi, et peatas nädal aega tagasi oma saadikuvolitused Muhu vallavolikogus justkui isiklikel põhjustel. Et kui aeg europarlamendis saab ühele poole, taastuksid volikogu liikme õigused. Pealinnas laideti Gräzini trikk aga maha. “Öeldi, et niipea kui Euroopast tulevad paberid, niipea aetakse mind volikogust välja,” selgitas ta. Igor Gräzin jääb edasi EELK Muhu Katariina koguduse nõukogu liikmeks ning soovib jätkata ka Muhu valla kultuurikomisjonis.

Igor Gräzini asemel tuleb Muhu vallavolikokku Reformierakonna nimekirjast Mari Luup, kes on Muhu Katariina koguduse juhatuse esimees ja töötab Muhu hooldekeskuses perenaisena.

Print Friendly, PDF & Email