Vilsandi võõrustab nädalavahetusel tippe

VÕÕRUSTAJA ROLLIS: Jaen Teär on üks kokkutuleku korraldajaist.
ERAKOGU

Eestimaa lääne-, põhja-, lõuna- ja idapoolsete tippude (piirkondade) ja MTÜ Murtud Rukkilill esindajad saavad eeloleval nädalavahetusel kokku Vilsandi saarel, et tihendada koostöösidemeid ja arutada päevapoliitilisi probleeme, keskendudes peamiselt haldusreformi mõjudele.

Saaremaa valla kogemustest räägivad vallavolikogu esimees Tiiu Aro ja abivallavanem Helle Kahm.

“Tipud kokku” liikumisse lülitunud Murtud Rukkilille Ühing avas 12 aastat tagasi tollases Mõniste vallas Eesti Kodu mälestuskompleksi. See on pühendatud sõjakeerises kannatanud kodudele ja inimestele, kes küüditamistega oma kodudest välja aeti. Ühenduse üks läbivaid teemasid ongi kodu.

Eesti kodu mälestustahvel kinnitatakse Vilsandi saarel Tolli talu seinale.

Kokkusaamise Saaremaa-poolne korraldaja Jaen Teär ütles, et erinevate piirkondade koostöö edendamiseks kirjutavad tippude esindajad alla valdade vahelisele koostöölepingule.

“Leping peaks sätestama ettevõtjate ja kultuuritöötajate edasist koostööd, samuti ühesuguste huvidega inimeste koostöövõimalusi,” nentis Teär.

Umbes 150 osalejal on võimalus osa saada mitmekülgsest kultuuriprogrammist. Esinevad Narva-Jõesuu, Rõuge ja Prangli saare taidlejad ning Paldiski segakoor. Oma laule esitavad kokkutulnuile Jaan Tätte ja Jaen Teär. Esinejate hulgas on ka Lümanda rahvatantsijad Mõnusate rühmast.

“Meie laupäevane programm läheb sujuvalt muinastulede ööks üle,” andis Jaen Teär teada.

Print Friendly, PDF & Email