TÖÖ: Janne juuksuriäri sai alguse peeglist (6)

ÕPETAJA JA ÕPILANE: Seekord on praktikant Mari Naanu kliendi rollis. Meisterjuuksur Janne Vaher näitab praktiliselt, kuidas juukseid pesta ja föönitada.
MAANUS MASING

Piltlikult võib öelda, et enam kui kaheksa aastat tagasi Leisi alevikus Saaremaa tarbijate ühistu Kodu kaupluse teisel korrusel avatud Janne juuksuriäri sai alguse peeglist. Nii väidab ettevõtja Janne Vaher, kes endale ise firma asutas.

“Number üks oli peegel. Sellest hakkas kõik pihta. Paljud, kes peeglit siin seinal näinud, on tahtnud seda ära osta. Sellel on oma võlu. Mina sain peegli oma tuttava käest,” räägib 14-aastase staažiga juuksur.

Tegelik põhjus, miks Kuressaares juuksurina töötanud Janne Vaher Leisi alevikus oma ettevõtte rajas, oli teistkordselt emaks saamine.

“Varem töötasin juuksurisalongis Kuldne Juus, ka GOSPA-s olen juuksurina töötanud. Seal käis kliente mitmest rahvusest. Mulle meeldis neid teenindada. Pärast teise lapse sündi otsustasin aga maale jääda. Leisis alustasin nullist,” meenutab Janne maale kolimist.

Tööbüroost sai hakkaja naine starditoetuse. Ruumide otsimine kulges samuti edukalt. Kodu poe teisel korrusel tegutses tollal skulptor Elo Liiv. Tema ateljee kõrvaltoad olid vabad.

“See koht oli väikese salongi jaoks igati sobiv. Nüüd on ilusalongil endise ühe ruumi asemel kaks tuba. Lisaks juuksuriteenusele teen ka pediküüri, maniküüri ja meiki,” annab Janne teada.

Kliente mandrilt ja mujalt

Janne jaoks ei ole vahet, kas juuksuritooli istub laps, vanatädi, lokkispäine noormees, hõrenenud juustega taat või moodsat soengut ihkav proua. Kliendi soov on täitmiseks ja kogenud juuksur saab iga tööga hakkama.

“Leisis meeldib mulle väga. Kliente käib siin ka mandrilt, samuti mujalt Saaremaalt ja välismaaltki. Nad hindavad privaatsust. Siin ei ole konveierit. Saan kliendiga rahulikult rääkida. See ongi maal elamise ja töötamise võlu,” toob ettevõtja näite pisikese juuksurisalongi eelistest.

Vahest on oluline seegi, et kui juuksuritoolis istuja end õdusalt tunneb, pajatab ta teenindajale üht-teist endastki. Näiteks on keeleteadlasest Mati Hindist saanud Janne juuksuriäri püsiklient ja vestlused emeriitprofessoriga andsid Jannele idee luuleõhtu korraldamiseks. Eelmise nädala laupäeval sai see Sassi majas teoks.

“Üsna paljudel teada-tuntud inimestel on meie kandis maakodu. Siin on Tallinna koolide direktoreid ja riigiasutuste ametnikke. Meie salongi uksest astuvad sisse inimesed, kes on siin kas läbisõidul või kellelgi külas. Mis on nii nende kui ka minu jaoks tähtis – nad jäävad teenusega rahule,” konstateerib Janne.

Nii mõnegi kliendiga on tal tekkinud sõbrasuhe. “Me suhtlema ka töövälisel ajal. See on ju ütlemata tore,” sõnab Janne.

Teadagi käib suvekuudel kliente rohkem. Sügistalvisel perioodil külastavad juuksurisalongi peamiselt omakandiinimesed.

“Olen positiivne ja püüan olla edumeelne. Kui inimesi käib vähem, siis on tõesti nukram tunne, aga tean, et peagi tuleb uus klient ja see teeb rõõmu,” arutleb Janne.

Maksud on õigeaegselt tasutud

Teenuste hinnad on Janne juuksuriäris madalamad kui mõnes suures ilusalongis. Juuksuriäri ainus sissetulekuallikas ongi klient. Mida rohkem kliente, seda suurem on sissetulek. Kuigi talvel on kliente vähem, ettevõtja ei kurda. Nii rent kui ka maksud maksuametile on kõik tähtaegselt makstud.

“Maapiirkonnas ei saa klientidelt palju küsida, kuigi vahendid, mida ostma pean, on nii linna- kui ka maajuuksurile ühe hinnaga, aga ma ei kurda,” nendib Janne.

Ilulooja peab ka moega kursis olema. Janne ütleb, et koolitused aitavad sellele kaasa. Tema on igalt koolituselt ja kursuselt midagi juurde saanud, mida igapäevatöös rakendada.

Edumeelse meistrina püüab ta ennast uuendustega kurssi viia. Ta nimetab kuumakäärilõikust, keratiinhooldust, värvimistehnikaid ja muid võimalusi, mida nüüdisaegses juuksurisalongis pakutakse.

“Igas valdkonnas peab trenditeadlik olema. Klientidele tuleb soovitada šampoone ja muid hooldusvahendeid. Töövahendidki täiustuvad. Üheks nõutavamaks on saanud kuumakäärilõikus. Kääri tera kuumeneb 120 kraadi. See tagab selle, et juuksekarv ei kaota toitaineid ja lõikus lamineerib pinna ära,” selgitab spetsialist.

Veel ütleb Janne, et uuendustest teada saamiseks hoiab ta silmad ja kõrvad lahti. Messidel käimist peab samuti vajalikuks. Seal nähtut annab oma salongiski kasutada.

Õpetajarollgi pole meisterjuuksurile võõras. Praegu omandab Janne käe all kogemusi Muhu neiu Mari Naanu, kes hindab kogenud juuksuri oskusi väga kõrgelt, pidades Jannet ka väga heaks õpetajaks.

“See samm, mille ma oma ettevõtte rajamiseks kaheksa aastat tagasi tegin, on ennast õigustanud,” on Janne veendunud.

Print Friendly, PDF & Email