Teatri omatulu uute lavastuste tegemiseks (1)

Kuressaare Linnateater tegi Saaremaa vallavalitsusele taotluse jätta enamlaekunud omatulu teatri käsutusse uute lavastuste väljatoomiseks.

Linnateatri direktor Piret Rauk ütles Saarte Häälele, et tänavu on olnud väga menukas projekt “Kaarnakivi perenaine”, millest on tulu laekunud rohkem, kui prognoositi. “Me sooviks seda kasutada etendustegevuseks ehk uute projektide algatamiseks,” selgitas ta, miks ülelaekuva omatulu kohta taotlus tehti.

Rauk tõi näiteks, et juba pool aastat on käinud ettevalmistused uue lavastuse “1919” väljatoomiseks. Tüki kirjutab Urmas Lennuk, lavastab Raivo Trass. Nagu pealkirjast aimata, on näitemängu teema 1919. aasta alguses toimunud Saaremaa mäss. “Ega need noored mehed, kes Kuivastusse kokku aeti, ei saanud midagi aru, mis toimub. Minu meelest on 1919. aasta saarlaste jaoks küll märgilise tähendusega,” lausus Rauk.

Teatrijuht tõdes, et me tähistame praegu Eesti 100. sünnipäeva, aga saarte olukord oli omal ajal teistsugune. “Millal teade oma riigi loomisest üldse Saaremaale jõudis? Sakslased läksid saartelt ära alles 1918. aasta lõpus, nii et saareelanikud saavad tegelikult sünnipäeva tähistada 2019. aasta alguses,” nentis ta.

Esietendus on planeeritud tuleva aasta märtsi algusse.

Print Friendly, PDF & Email