Lasteaedade saalid leiavad üha enam kasutust

Kuressaare suures ruumipuuduses on treeningute läbiviimiseks ja huviringide tegutsemiseks üha enam võetud kasutusele lasteaedade saale.

Saaremaa vallavalitsuse alusharidusnõunik Maiu Raun ütles, et lasteaedade saalid ei ole suletud ning nii tegutsevad näiteks lasteaiasaalides eraettevõtjad eraspordikool SEPPS OÜ, Laura Tantsuring, Minutantsukool, FC Kuressaare jalgpalliring jt. 12-rühmalise Kuressaare Ida-Niidu lasteaia saal on aga pealelõunasel ajal hõivatud oma lasteaia õppekava läbiviimisega ja saalikasutusaega pakkuda lihtsalt ei ole.

“Teadupärast kaasnevad saalide kasutamisega ka kulud, aga paljud rentnikud soovivad lasteaia saali kasutada sümboolse summa eest või hoopis tasuta,” märkis Raun. “Lisaks sellele on lasteaedades ka kõik ruumid avatud, see tähendab, et ruume ei lukustata. Treenerid ja ringijuhendajad on aga keskendunud treeningu läbiviimisele ja see, kuidas pärast treeningut käitutakse, jääb pigem ruumi omaniku mureks ning seetõttu ei taha juhid võtta endale korralooja rolli.”

Maiu Rauni sõnul on rendile andmise seisukohast kitsaskohaks ka majade signalisatsioonisüsteem, millesse võõraid tavaliselt ei pühendata. “Samas on ruumide rendile andmine siiski lasteaia direktori pädevuses ja kindlasti on lahendusi kokkulepetes. Kokkuleppe tingimused peavad ju sobima mõlemale osapoolele,” nentis ta.

Print Friendly, PDF & Email